Путін піде на поступки щодо Донбасу за однієї умови
Про невизнання Європою виборів Путіна в анексованому Криму
Ніяких це (невизнання виборів Путіна в окупованому Криму) не може мати наслідків - заявили і заявили. Це практично абсурд.
Україна, якщо вже займає жорстку позицію, то повинна як мінімум бути послідовною. Тобто вибори незаконні, Путін - незаконний президент. І Порошенко телефонує не Путіну, а комусь іншому, якщо необхідно про щось поговорити. Посол України вручає вірчі грамоти не Путіну, а комусь іншому.
Так що це все піар. Не безглуздо, але піар. Ні більше, ні менше. І те, що називається дуже просто: прокукурікав, а там хоч не світай.
Невизнання анексії Криму на словах має якесь значення, а практично ніякого. Хіба європейські країни не визнають Путіна легітимним президентом? Не матимуть з ним справу?
На словах європейці заявили (про невизнання анексії). Але це лише слова. Ніякого практичного змісту вони не мають. Та з цього і складається дипломатія.
Чи можливі нові санкції, в тому числі через справу Сергія Скрипаля (колишнього шпигуна, отруєного у Великій Британії)? Це ми побачимо. Безумовно, справа Скрипаля - це не Крим, а щось нове і досить реальне. Теоретично могли би бути якісь санкції, але я думаю, що максимум, чого можна чекати, - що лідери країн ЄС, і то не всі, але багато хто, не привітають Путіна з його переобранням. Це теж такий людський жест, який досить болючий для Путіна. А більше нічого не буде.
Чи чекати змін політики Кремля в українському напрямку після виборів? Українського напрямку не існує як окремого. Саме по собі це Путіну не цікаво.
Для нього існує проблема: чи хоче він організувати розрядку із Заходом, зняти санкції, відновити якісь спокійні відносини, чи не хоче. І проблема Донбасу тут є важливою умовою. Якщо він хоче в принципі розвернути курс і налагодити з Євросоюзом якісь відносини, як мінімум зняття санкцій, то, природно, будуть зрушення на Донбасі. Якщо він цього не хоче, то ніяких зрушень не буде.