Україна рятує світ від московської орди. Колись це зробила Польща
Хижа орда була зупинена та відкинута, Європа – врятована від навали
Був такий «хороший» росіянин Міхаїл Тухачевський. Власне, «хорошим» він був до 1937 року. Тоді його, кандидата в члени ЦК ВКП(б), маршала Радянського Союзу, інші «хороші» росіяни розстріляли. А ще інші в 1957 році реабілітували, і відтоді він знову «хороший».
Про один «подвиг» маршала я нещодавно писав. Про те, як у червні 1921 року Тухачевський командував придушенням Тамбовського повстання й «уславився» тим, що – за вказівкою Леніна – підписав наказ про застосування проти повстанців хімічної зброї.
А перед тим, захопивши влітку 1920 року терени України, московська орда сунула на Польщу. Причому Польща не була кінцевим пунктом задуманої експансії: далі орда збиралася рушити на Німеччину, щоб підтримати тамтешніх революціонерів. У планах загарбників було підпалити революційним вогнем Угорщину, Румунію, Чехію, Італію, дійти до Франції, а, якби вдалося, то й далі.
Реалізувати ці плани повинен був командувач військ Західного фронту Тухачевський. Стисло їх було сформульовано в гаслі «Дайош Варшаву!» Але Варшава не далася. На заваді московській орді став інший план, розроблений начальником генерального штабу Війська Польського Тадеушем Розвадовським і блискуче втілений головнокомандувачем Юзефом Пілсудським. Варшавська битва, що тривала з 13 по 16 серпня 1920 завершилася розгромом московських загарбників. Хижа орда була зупинена та відкинута, Європа – врятована від навали.
Британський посол Едгар Вінсент Д'Абернон присвятив Варшавській битві книгу з промовистою назвою «Вісімнадцята вирішальна битва у світовій історії».
Колись так писатимуть і про Україну, яка трохи більше ніж через століття стала на шляху московської орди, затуливши собою світ.