Збільшення російської армії до 1,5 млн чоловік. Наскільки це небезпечно?
Ситуація в Росії така, що Путін може дозволити собі і другу, і третю хвилі мобілізації
Перше. Відразу після оголошення мобілізації росіяни кардинально змінили своє ставлення до неї. І якщо до оголошення мобілізації, її підтримували 13-15%, то після указу Путіна 55-57% росіян стали підтримувати дії влади. Що так кардинально змінило ставлення росіян? Це класичний когнітивний дисонанс. Більшість росіян вирішили, що мобілізація разом з обстрілами енергетичної інфраструктури – це і є план Б, який дозволить швидше закінчити війну.
Друге. Ситуація в Росії така, що Путін може дозволити собі і другу, і третю хвилі мобілізації. На жаль, поки санкції кардинально не вплинули на холодильник. А це ключовий аспект для росіянина. І вже зараз можна говорити, що російська пропагандистська машина починає розвертатися до двох слоганів періоду Другої світової війни: «все для фронту, все для перемоги» і «враг у ворот».
Простіше кажучи, той, хто роздумує над питанням «скільки тисяч смертей змінить щось в головах росіян?» – завідомо бреше собі та оточуючим. В середньостроковій перспективі ніяких бунтів не буде.
Третє. Путін достатньо давно зрозумів одну з важливих для нього речей: ніколи не можна йти на поступки, якою б не була ціна. Так він не дозволив Асаду піти на поступки, потім заборонив це робити Мадуро, він побачив, як в 2019 на поступки не пішов Лукашенко. І кожен раз це спрацьовувало.
Повторюся: ціна для нього не має значення. Зараз він прийняв рішення ввійти в нову «афганську війну». На жаль, та, що я говорив багато раз справджується: тільки його фізична смерть стане точкою розвороту.