Медик розповів про шкоду тривалого читання стрічки новин у соцмережах
Перенапруження очного м'яза викликає втому, нудоту і головний біль - лікар
Тривалий перегляд гаджетів в темну пору року, а також читання стрічки, що рухається, призводить до перенапруження очей, яке, у свою чергу, може викликати перевтому, головний біль, нудоту тощо. Про це повідомив завідувач кафедри офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика Сергій Риков.
«Всі ці гаджети не пристосовані для того, щоб дивитись у них вночі. Вони розраховані на те, щоб дивитись на них або вдень, або з освітленням, оскільки йде контраст, то відбувається напруження очей. Крім того, мова йде про те, що сама стрічка біжить. Книжку ми поступово прочитали, а потім перегортаємо сторінку, а тут ми просто проганяємо текст, і маємо зосереджуватись на кожній строчці, яка, до того ж рухається, що спричиняє перенапруження очного м'яза», - зазначив медик.
При цьому він додав, що тривале напруження очей може призвести до перевтоми, офтальмологічних, неврологічних проявів – це і втома, і відсутність бажання читати, а може бути й нудота, найчастіше – головний біль.
Нагадаємо, щоб зберегти зір при постійній роботі з комп’ютером, необхідно скоригувати колір екрану, шрифт, а також звернути увагу на освітлення в приміщенні.
Однією з основних причин погіршення зору у дітей є порушення постави, а також колір освітлення в приміщенні.