Сімейний лікар розказала, як медреформа вплинула на її зарплату
Лікар, яка як фізособа-підприємець уклала договір з Національною службою здоров'я, розповіла, що отримує близько 20 тис. грн
Лікар з Херсонської області Ольга Гік розповіла в інтерв’ю «Главкому»,, що підписала декларації з 1200 пацієнтами (при нормі у 1800-2000) і отримує близько 20 тисяч гривень. За словами медика, вона винаймає приміщення і у власному кабінеті, умовно кажучи, працює на півставки - до 12.00 години.
«При цьому я сама плачу за оренду приміщення, за опалення, поповнюю запаси медпрепаратів. Крім того, у мене є фельдшер, який також виконує окремі обов’язки секретаря, – я йому плачу 10 тис. грн», - розповідає Ольга.
Оскільки занятість у неї не повона, вона ще підпрацьовує на 0,75 ставки у лікарні на стаціонарі.
«Там я отримую десь до 4 тис. грн, це за наявності нічних чергувань», - говорить медик.
Нагадаємо, з 1 липня в Україні стартував, за словами глави Міністерства охорони здоров’я, останній етап медичної реформи. Почав діяти наказ №504 від 19 березня 2018 року, який визначає чіткий перелік послуг первинної медичної допомоги.Медичні заклади, які уклали угоду із Національною службою здоров’я, почали отримувати фінансування від цього органу. У відомстві Супрун цей принцип фінансування називають «гроші ідуть за пацієнтом».
Схема така: заклад отримуватиме оплату за кожного пацієнта, який підписав декларацію з лікарем цього закладу. Фактично держава сплачує кошти лікарям та медичним закладам за надання первинної допомоги.