Супрун розвінчала міф про шкоду дріжджового хліба
Урядовець зазначає. що дріжджі не виживають у вже спеченому хлібі
В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, чи дійсно хліб на дріжджах є шкідливим і чому. Про це вона написала на сторінці у Facebook.
«Коли ми говоримо про дріжджі, що є в складі харчових продуктів, то найчастіше маємо на увазі різні штами мікроорганізмів. Які саме — залежить від продукту. До прикладу, ті, що є в хлібі, вині, домашньому сирі, квасі, кефірі, відрізняються від дріжджів, що містяться в пиві», - пише Супрун.
За її словами, крім пухкості дріжджі роблять хліб кориснішим — збагачують його вітамінами та амінокислотами. Зокрема, в такому хлібі більше заліза. Коли тісто підходить, ферменти мікроорганізмів руйнують фітин борошна. Фітин це сполука, що зв’язує іони заліза чи цинку, і робить їх недоступними для засвоєння в нашому кишківнику. Тому хліб на кислому тісті містить значно більше доступного заліза.
Урядовець зазначає. що дріжджі не виживають у вже спеченому хлібі. За високих температур і вони, і їхні спори гинуть. «Це відбувається навіть при незначному нагріванні. Тому перейматись, що живі в хлібі можуть принести якусь шкоду — не варто», - пише Супрун.
«Але чому тоді після хліба можуть виникати біль в животі та здуття? Бо в білому хлібі чи здобних булках багато вуглеводів та мало клітковини. Від такої їжі, особливо якщо її їсти багато і швидко, виникає біль і здуття», - пояснює очільниця МОЗ.
Якщо лякають дріжджі, Супрун радить обирати цільнозерновий хліб. Він містить більше поживних речовин, вітамінів, мінералів та клітковини.
«Головне — добре його пережовуйте та запивайте. Це сприятиме процесу травлення та засвоєнню поживних речовин, і запобігатиме пов‘язаним із клітковиною закрепам», - наголошує Супрун.