До 2035 року Україна планує закупити ескадрилью американських винищувачів

За словами Дроздова, для створення тільки прототипу власного бойового літака необхідно не менше 10 років і 10 мільярдів доларів

При цьому створити власний бойовий літак Україні найближчим часом навряд чи вдасться

Повітряні сили Збройних сил України планують до 2035 року закупити ескадрилью американських винищувачів. Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив командувач Повітряних сил ЗСУ, генерал-полковник Сергій Дроздов.

За його словами, для створення тільки прототипу власного бойового літака необхідно не менше 10 років і 10 мільярдів доларів.

«Створити бойовий літак - багатофункціональний винищувач, Україні навряд чи вдасться в найближчій перспективі. Для цього у нас немає, по-перше, відповідної наукової бази, немає потужностей виробництва, досвіду. Україна може випускати лише військово-транспортні літаки», – сказав Дроздов.

У зв'язку з цим у Збройних силах планує закуповувати авіаційну техніку за кордоном у країн-партнерів. Зокрема, планується закупівля техніки у США.

«Мова йде про єдиний тип багатоцільового винищувача, який згодом замінив би всі типи бойової авіації радянського зразка: винищувачі, штурмовики, бомбардувальники. Звичайно, Повітряні сили хотіли б мати сучасну техніку, як ось американський F-35, наші льотчики мріяли б літати на таких літаках», – зазначив генерал-полковник.

При цьому він додав, що Польщі, незважаючи на те, що вони вже довгий час є союзником США і повноцінним членом НАТО, лише зараз вдалося почати розмову про отримання винищувачів F-35.

«До речі, поляки пішли саме таким шляхом, коли у них на озброєнні поруч з Міг-29 стоять F-16. Такий досвід Польщі був би для нас найбільш прийнятним: отримати ескадрилью винищувачів і поставити її на озброєння однієї з бригад тактичної авіації Повітряних сил», – сказав командувач Повітряних сил.

За його словами, проблем з перенавчанням льотного складу не повинно виникнути, однак є нюанси з технічною базою, ремонтом, аеродромно-технічним забезпеченням.

Нагадаємо, що збройні сили отримають новий міномет замість «Молота».