Нічна атака на Україну: Зеленський зробив заяву
Зеленський заявив, що Росія є глобальною загрозою, яка перешкоджає дипломатії
У ніч проти 1 квітня 339 російських безпілотників атакували Україну. Під удар потрапив Луцьк, Дніпропетровщина, Житомирщина, Полтавщина, Одеська область, Харківщина та Хмельницька область. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на соцмережі глави держави.
«Зараз у Луцьку триває гасіння пожежі після нічного удару російських «шахедів». Були влучання в суто цивільні обʼєкти: росіяни знищили продовольчі склади й термінал «Нової пошти». Був пошкоджений і житловий будинок. Усі необхідні сили ДСНС України та комунальних служб уже залучені, щоб ліквідувати наслідки цієї атаки», – йдеться у повідомленні.
Президент підкреслив, що наразі Росія також атакує Україну «шахедами». За його словами «сьогодні буде доволі насичений дипломатичний день – багато контактів уже заплановано, і ця нічна атака фактично є російською відповіддю на дипломатичні зусилля».
«Ми пропонували припинення вогню на Великдень – у відповідь отримуємо «шахеди». Ми пропонували припинення вогню також і конкретно щодо енергетичних обʼєктів – росіяни ігнорують це та знову намагаються поцілити по наших підстанціях і трансформаторах. Україна працює з партнерами, щоб було більше спільних можливостей захисту життя, а Росія продовжує затягувати війну у Європі та відверто інвестує своїми розвідданими для іранського режиму в розпалення війни на Близькому Сході та в Затоці», – сказав глава України.
Зеленський заявив, що Росія є глобальною загрозою, яка перешкоджає дипломатії, та подякував партнерам за підтримку і санкційний тиск проти держави-агресорки. За його словами, чим ефективнішими будуть збиття російських дронів, ракет та обмеження економіки РФ, тим швидше вдасться досягти безпеки і миру.
Нагадаємо, російська терористична армія атакувала Луцьк зранку 1 квітня. Уламком «шахеда» пошкоджено багатоквартирний будинок. Інформація про постраждалих уточнюється. Зокрема, у Луцьку зафіксували влучання у склад «Нової пошти» та продуктовий склад однієї з торгових мереж.
Як відомо, у ніч на 1 квітня російська окупаційна армія вдарила безпілотниками по Кривому Рогу у Дніпропетровській області.
Також 1 квітня уночі зафіксовано падіння ворожого безпілотника на території одного з підприємств Миргородського району на Полтавщині. Унаслідок удару одна людина отримала травми. Медики надали потерпілому допомогу на місці.
Зауважимо, що росіяни атакували Хмельницький. Унаслідок російського удару вщент згорів меблевий магазин у мікрорайоні Ракове.