Вчений виявив зв'язок між забрудненням повітря і смертністю від коронавірусу
Показники смертності значні в тих районах, де високий рівень діоксиду азоту в повітрі
Високі показники смертності від коронавірусної інфекції Covid-19, можливо, безпосередньо пов'язані рівнем діоксиду азоту в повітрі.
До такого висновку дійшов вчений університету імені Мартіна Лютера в німецькому Галле. Результати дослідження, опубліковані в понеділок, 20 квітня, показують, що в тих регіонах, де раніше фіксували високий рівень забруднюючих речовин в повітрі, смертність від Covid-19 виявилася вищою, – повідомляє DW
Ізраїльський вчений Ярон Оген, що працює в даний момент в Німеччині, порівнював супутникові дані про забруднення і потоки повітря з інформацією про смертність від нової коронавирусной інфекції в Італії, Франції, Іспанії та Німеччини.
З'ясувалося, що показники смертності значні в тих районах, де рівень діоксиду азоту в повітрі високий, а повітрообмін слабкий. Наприклад, Північна Італія, Мадрид або Ухань в Китаї оточені горами, пояснює Оген. Повітря в цих регіонах залишається більш стабільним, а рівень забруднюючих речовин в атмосфері вищий. Вчений вважає, що тривале забруднення повітря в зазначених регіонах, могло привести до погіршення загального стану здоров'я людей, зробивши їх особливо сприйнятливими до коронавірусу.
Потрапляючи в повітря, діоксид азоту пошкоджує дихальні шляхи людини. Вже давно відомо, що він сприяє розвитку численних респіраторних захворювань, а також хвороб серцево-судинної системи, викликаючи зміни складу крові, зокрема зменшуючи вміст у ній гемоглобіну.
Нагадаємо, сьогодні, 21 квітня. мер столиці Віталій Кличко повідомив під час онлайн-пресконференції, що ситуація із якістю повітря у Києві трохи стабілізувалася.
Станом на 11:15 21 квітня, Київ опустився на 53 місце у світовому рейтингу забруднення повітря у містах.