Родини Героїв Небесної сотні вимагають повернути «справи Майдану» Трепаку
У громадській організації вважають, що генпрокурор Венедіктова змінює вектор розслідування «справ Майдану»
Представники громадської організації «Родина Героїв Небесної сотні» закликають повернути кураторство департаментом у «справах Майдану» Віктору Трепаку.
Про це йдеться у зверненні організації до Президента Володимира Зеленського, оприлюдненому на її сторінці у Facebook.
«Ми вимагаємо повернути кураторство департаментом у »справах Майдану» Віктору Трепаку і забезпечити можливість продовжити працювати в режимі останнього місяця», – йдеться у повідомленні.
Родини Героїв Небесної сотні вважають, що саме за сприяння Трепака останнім часом намітились позитивні зрушення у «справах Майдану». Зокрема, за останній місяць затримано і взято під варту двох підозрюваних у вбивстві Юрія Вербицького, затримано службовця «Омеги», якому пред’явлено підозру в убивстві Олега Ушневича і пораненні іншого майданівця, а також пред’явлено підозри суддям і слідчим, які переслідували майданівців і поміщали їх під варту у січні-лютому 2014 року.
Водночас, активісти вимагають усунути від «справ Майдану» нового заступника генпрокурора Андрія Любовича, оскільки він, за їхніми словами, «був причетний до переслідування активістів під час Майдану 2013-2014 років». В організації заявляють, що Любович під час Євромайдану був начальником слідчого управління у прокуратурі Дніпропетровщини, а місцеві прокурори «брали участь у затриманнях, арештах та притягненні до відповідальності активістів місцевого Майдану».
У громадській організації вважають, що генпрокурор Ірина Венедіктова змінює вектор розслідування «справ Майдану», та нагадують, що, перебуваючи на посаді керівника ДБР, вона призначила Олександра Бабікова, який працював у юридичній фірмі, що представляла інтереси експрезидента Януковича.
Активісти наголошують, що у разі, якщо їхні вимоги не будуть виконані, вони вимагатимуть відставки Ірини Венедіктової з посади генерального прокурора.
На думку Трепака, такий перерозподіл повноважень є способом впливу на нього та втручання у здійснення його повноваженнь прокурора.
Водночас, генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що не відстороняла Трепака від розслідування і за ним «залишаються ті важливі справи, які він проводив».