Де РПЦ в Україні добре? Статистика
На схід від Збручу і до Лівобережжя Дніпра Україна в прямому сенсі виявилась окупованою руським міром
Виявляється що за часи незалежності найбільше парафій РПЦ в Україні було відкрито не в російськомовних Харкові, Донецьку, Одесі чи Луганську. Руський мір найбільш активно просувався в західних регіонах України.
І якщо «бандерівські» Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька області ще тримали оборону, то на схід від Збручу і до Лівобережжя Дніпра Україна в прямому сенсі виявилась окупованою руським міром, а Харківська, Донецька, Запорізька області за кількістю парафій залишились далеко позаду.
Ще більш промовистим буде співвідношення кількості парафій до кількості мешканців областей. (Дані по населенню взяті станом на 1 січня 2014 року. Вважаю їх цілком співставними, оскільки з початком російської агресії кількість новостворених громад рпц в Україні стрімко прямує до нуля :) ). Розрахунок проводився з урахуванням кількості парафій (громад) на 10 тисяч мешканців області.
Все було розраховано вірно - навіщо витрачати кошти на східні регіони, якщо вони і так знаходились під щільною російською парасолькою? А от посіяти сумніви в мізках мешканців західних областей було необхідно. Особливо в умовах військового вторгнення на територію України. Це і проповіді щодо "братніх народів" з амвону, і вояжі монашок зі ставропігійного монастиря Рівненщини на передову з вмовлянням покинути військову службу та повернутись додому, і погрози потойбічними муками захисникам України, і доведення до самогубства ветеранів. Єдине, чого вони не врахували, що на нашу сторону стане Вселенський патріархат.
З 15.12.2018 (проведення об'єднаного Собору Єдиної Помісної Церкви) та офіційного її визнання Вселенським патріархатом 6.01.2019, якебуло підтверджене Томосом, а також прийняті Верховною Радою законопроекти 5309 та 4128 дозволили створити правове поле для переходу громад з однієї до іншої юрисдикції.
На сьогоднішній день близько 150 громад заявили про свій перехід до ПЦУ. По регіонах це виглядає так:
Маю надію, що необхідність зміни статутної назви пришвидшить цей процес.