Депутат пояснив, що заважає європейським компаніям продавати електроенергію Україні
Внаслідок регуляторних обмежень Україна не може купляти у Європи електрику у години дефіциту, – Кучеренко
Через діючі на українському енергоринку цінові обмеження (прайс-кепи – ред.) в Україні немає комперційного імпорту у години дефіциту. Про це заявив перший заступник голови енергетичного комітету Верховної Ради Олексій Кучеренко.
Він розповів, що нещодавно в енергосистемі знову виникла ситуація, коли для покриття споживання електроенергії Україна була вимушена звернутись до сусідніх країн по аварійну допомогу.
«Це небезпечний симптом. Чому він? Тому що аварійна допомога – це вже надзвичайна ситуація», – наголосив Кучеренко.
Нардеп додав, що Україна має змогу покривати близько 15% свого споживання за рахунок імпортної електроенергії. Але імпорт в країну не заходить і ми вимушені користуватися аварійною допомогою, яка у декілька разів дорожче за імпорт.
«Це пов'язано з тим, що ці прайс-кепи так звані, цей максимальний рівень ціни, який встановила Нацкомісія, він не задовольняється сьогодні, тому що ніхто не буде торгувати електроенергією», – наголосив Кучеренко. Відповідно комерційний сектор не збирається працювати у збиток і у нього імпорту немає, пояснив нардеп.
«Не дуже хочуть європейські компанії заходити з продажами електроенергії, тому що їх і прайс-кепи не задовольняють, і сама система ось цих щоденних аукціонів», – додав Кучеренко.
Він пояснив, що у Європі звикли до місячних аукціонів, а не щоденних, як в Україні та вони для них не підходять.
Раніше голова «Укренерго» Володимир Кудрицький заявляв, що Україна обмежена у можливості імпортувати електроенергію для покриття дефіцитів в енергосистемі, бо вартість електрики в країні формується не так як в Європі.