Міненерго хоче знизити тариф для населення за рахунок відмови від ремонту електромереж, – ЗМІ
На сьогодні тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 1,68 грн/кВт.год
Кабінет міністрів може знизити тариф на електроенергію для населення на 24 коп./КВт год до 1,44 грн/кВт.год за рахунок вилучення у обленерго коштів з ремонтів електричних мереж.
Про це йдеться в проекті постанови, розробленої Міністерством енергетики, яка є в розпорядженні РБК-Україна.
За наявними даними, проект буде розглянуто на засіданні 6 серпня.
Пільговий тариф 1,44 грн/кВт.год буде діяти для всіх категорій споживачів незалежно від рівня доходу і місячного споживання до 30 квітня 2022 року.
Фінансувати пільговий тариф запропоновано як за рахунок державних компаній «Енергоатом» і «Укргідроенерго» так і за рахунок коштів, призначених для ремонтів ліній електропередачі.
НАЕК «Енергоатом» буде зобов'язаний продавати електроенергію по 15 коп./КВт.год, «Укргідроенерго» – по 1 коп./ КВт.год, а все обленерго компенсувати різницю між ринковою ціною на електроенергію і пільговим тарифом за рахунок своїх інвестиційних програм.
Нагадаємо, 2 серпня з'явилася інформація, що Кабмін планує ще знизити тарифи на електроенергію для населення за рахунок зниження витрат на ремонти обладнання та лінії електропередачі, 70% яких і так знаходяться в аварійному стані.
Втрати в українських електромережах перевищують 10%, що обходиться споживачам в 20 млрд грн щорічно.
На сьогодні тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 1,68 грн/кВт.год при ринковій ціні понад 4 грн / кВт.год. Тариф на електроенергію в Україні залишається в 4 рази нижче, ніж в країнах Європи і не переглядався з 2017 року. За рахунок відмови від ремонтів мереж, уряд може знизити тарифи до 1,44 грн/кВт.год.
За даними Державної служби статистики, середня платіжка за електроенергію в Україні не перевищує 10% всіх витрат домогосподарств на оплату житлово-комунальних послуг. 80% займає плата за послуги централізованого опалення та природний газ.
Для вирішення проблем аварійності електромереж у 2020 році НКРЕКП прийняло рішення про RAB-регулювання. Мета – збільшити інвестиції в заміну і оновлення електричних мереж.