У БПП розповіли, коли очікувати прийняття Держбюджету-2019
Рада може ухвалити бюджет вже на початку грудня
Про це під час ефіру на телеканалі «Рада» заявив перший заступник голови фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко, повідомляє прес-служба БПП.
За його словами, коли проект Держбюджету розглядався в першому читанні, до нього було багато пропозицій народних депутатів, проте, всі врахувати неможливо, з огляду на дохідну частину бюджету.
«Вчора ми проголосували дуже важливий закон – зміни до Податкового кодексу, які, після ухвалення в другому читанні і підписання Президентом, дадуть можливість збільшити дохідну частину бюджету. Тому я абсолютно оптимістично дивлюсь на прийняття бюджету і думаю, що на початку грудня ми його проголосуємо, а можливо і раніше», – вважає Кононенко.
Що стосується ключового для бізнесу президентського законопроекту №8557 про податок на виведений капітал, тут є дискусія з Міжнародним валютним фондом, стверджує народний депутат.
«Це дуже важливий документ для стимулювання підприємництва, створення додаткових робочих місць і залучення інвестицій. Ми від цієї ідеї не відмовилися, але, скоріше за все, цей закон буде проголосований з відтермінуванням введення його в дію. Яке відтермінування? Це також питання дискусії з Урядом і МВФ. Але це звичайна дискусія. Хочу вам нагадати, що така сама дискусія, теж за участі МВФ, була два роки тому, коли ми в два рази знижували єдиний соціальний внесок. І на той час парламенту і податковому комітету вдалося переконати Фонд», – підсумував Ігор Кононенко.
Раніше прем’єр-міністр заявляв, що бюджет до 1 грудня забезпечить подальшу співпрацю з фінансовими партнерами.
Нагадаємо, Верховна Рада 18 жовтня ухвалила у першому читанні законопроект про Державний бюджет на 2019 рік.
Згідно з документом, прогноз доходів зведеного бюджету на 2019 рік визначений з урахуванням поточного виконання бюджету, змін до податкового та бюджетного законодавства, і становить 1 292,7 млрд грн. Фінансування загального фонду державного бюджету у 2019 році планується за рахунок державних внутрішніх та зовнішніх запозичень.
Обсяг платежів з обслуговування державного боргу на 2019 рік прогнозується в обсязі 145 205,3 млн грн, що на 15 005,0 млн грн більше плану на 2018 рік. Згідно із законопроектом, установлюється прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2019 року - 1 853 гривні, з 1 липня - 1 936 гривень, з 1 грудня - 2 027 гривень.