У Нацбанку перерахували активи, які має виставити на продаж Приватбанк
В 2016 році при докапіталізації Приватбанк прийняв на баланс непрофільні активи, якими нездатний ефективно управляти
Національний банк України заявляє, що Приватбанк має виставити на продаж непрофільні для себе активи: гірськолижний курорт «Буковель» (Івано-Франківська область), будівлю телеканалу «1+1» в Києві і літаки авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України». Про це в ефірі «Радіо Вести» повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.
За її словами, в 2016 році при докапіталізації Приватбанк прийняв на баланс непрофільні активи: гірськолижний курорт «Буковель», стадіон «Дніпро Арена», приміщення телеканалу «1+1», літаки, об'єкти нерухомості.
«В минулому році при виконанні першого етапу докапіталізації частина активів була взята на баланс банку в рахунок погашення кредитної заборгованості. Серед них – «Буковель», об'єкти нерухомості і літаки МАУ», - повідомила заступник голови НБУ.
Рожкова зазначила, що всі ці активи - непрофільні для банку, і він не здатний ефективно ними управляти.
Після їх оцінки та інвентаризації банк, швидше за все, як вважає Рожкова, прийме рішення про продаж.
«Буковель» - один з найскладніших активів, який, де-факто, не підпорядковується менеджменту банку. Саме тому його потрібно продавати. У банку немає ні людей, ні компетенції, щоб ним керувати», - зазначила Рожкова.
Продаж таких активів може бути проведений на майданчиках ProZorro або СЕТАХ.
Водночас Рожкова повідомила, що ні сама авіакомпанія МАУ, ні акції найбільшої нафтовидобувної компанії «Укрнафта» не були заставами за кредитами.
Як повідомлялося, у справі розкрадання коштів Приватбанку суд арештував підприємства Коломойського і Боголюбова.
4 вересня Печерський районний суд Києва наклав арешт на будівлю заводу «Біола» (Дніпро), будівлю в Києві, яку орендує телерадіокомпанія «Студія 1+1», а також літак Boeing у справі розкрадання коштів Приватбанку. 7 вересня суд прийняв рішення про арешт зернового термінала «Бориваж» в Одеській області (належить ТОВ «Агротерминал Логістик»).
Генеральна прокуратура підозрює посадових осіб Приватбанку у незаконній трансформації кредитного портфеля напередодні націоналізації.
У липні голова правління Приватбанку Олександр Шлапак розповів, що до націоналізації правління банку видало пов'язаним компаніям кредити на 133 млрд гривень для погашення кредитів інших компаній.