Україна планує обмежити експорт кукурудзи
Граничний обсяг експорту кукурудзи становить не більше 29,3 млн т.
Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства пропонує обмежити експортні відвантаження української кукурудзи на поточний маркетинговий рік. Про це повідомляє Latifundist.com.
Зазначається, що граничний обсяг експорту кукурудзи становить не більше 29,3 млн т.
Уряд планує переглянути граничний обсяг експорту кукурудзи врожаю 2019 р. після закінчення маркетингового року, зокрема, це обсяги зерна врожаю 2019 р., які можуть бути експортовані з 1 липня 2019 р. до 30 червня 2020 р. і з 1 червня 2020 р. до 31 серпня 2020 р.
«Обговорення про підписання додатку до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом і учасниками ринку тривають. Запропоновані Міністерством показники обсягу експорту кукурудзи 29,3 млн т (зараз експортовано вже 26,1 млн т) абсолютно відповідають очікуванням «Української зернової асоціації» , а темпи реального експорту кукурудзи говорять про відсутність особливого інтересу експортерів до кукурудзи», — прокоментував виконуючий обов'язки виконавчого директора Української зернової асоціації Сергій Іващенко.
За його словами, ситуація на ринку свідчить, що українська кукурудза наразі дорога, різниця в ціні $ 25-30 за тонну у порівнянні з аргентинською або американською.
«Тому Асоціація очікує спад темпів експорту кукурудзи вже в найближчому майбутньому. Зараз виконуються раніше підписані контракти. Зважаючи на це, УЗА не бачить передумов для паніки або розмов про дефіцит кукурудзи. Ситуація під контролем, ми разом з Мінекономіки майже щодня моніторимо ситуацію з експорту зерна, тому немає причин для хвилювань», — зазначив Іващенко.
Він також додав, що в понеділок, 27 квітня, учасники ринку і Мінекономіки планують детально обговорити питання обмеження експорту кукурудзи.
Як повідомлялося, представники вітчизняної хлібопекарської галузі закликали президента та уряд обмежити експорт зерна - інакше різко зросте вартість хліба і хлібобулочних виробів, однак уряд вирішив експорт зернових не обмежувати.
Читайте також: