Як споживачі самовільно втручаються у газову мережу і що їм за це буде?
Будь-яке самовільне втручання в систему газопостачання несе небезпеку для життя
За 2020 рік працівники АТ «Чернігівгаз» виявили 144 випадки втручань в системи газопостачання. Всі вони були підтверджені експертизами.
АТ «Чернігівгаз» зазнало понад 1,1 млн грн збитків внаслідок втручань споживачів в систему газопостачання. Серед них:
- 3 випадки підключення несанкціонованого газопроводу
- 46 випадків самовільного відновлення газоспоживання
- 95 випадків пошкодження та втручання в роботу газових лічильників
Зокрема, в одному з останніх таких випадків споживач облаштував несанкціонований газопровід – на газовому вводі самовільно встановив додатковий редуктор для пониження тиску та гумовий шланг, який пролягав під стінами будинку і в помешканні був приєднаний до котла в обхід лічильника.
Порушення розглянула комісія, до участі в засіданні якої також запрошуються представники регіонального сектору НКРЕКП, а у випадку втручання в роботу лічильника – державного підприємства «Чернігівстандартметрологія». За результатами розгляду порушення його винуватець має компенсувати 24 тисячі гривень.
Порядок нарахування об’ємів природного газу у разі виявлення порушень здійснюється за граничними об’ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 Кодексу ГРМ) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня виявлення порушення. Знову користуватися газом споживачі, у яких виявили порушення, зможуть лише після сплати нарахованої суми компенсації та вартості робіт з повторного підключення газу. Наразі порушники вже компенсували півмільйона гривень завданих збитків.
АТ «Чернігівгаз» нагадує – будь-яке самовільне втручання в систему газопостачання, порушення правил користування газом несе небезпеку для життя та може призвести до трагічних наслідків.