Коронавірус вніс корективи у бюджет Києва
Київрада спрямувала 1,4 млрд грн на стабілізацію економічного становища через надзвичайну ситуацію
Київрада 26 березня внесла термінові зміни до столичного бюджету для спрямування коштів на фінансування пріоритетних напрямків – насамперед, охорони здоров’я і транспорту. Про це повідомив перший заступник голови Київської міської держадміністрації Микола Поворозник, який вніс відповідні пропозиції на розгляд сесії міської ради.
«У зв’язку зі зменшенням доходів бюджету, Київрада змушена зменшити капітальні вкладення та перегрупувати інші видатки на ті цілі, які є пріоритетом сьогодення, а саме: доплати медикам та працівникам транспортної галузі. Так, частину бюджетних призначень та наявні залишки коштів на початок року спрямують на заклади охорони здоров’я – у сумі майже 894 млн грн, фінансову підтримку комунальних підприємств «Київпастранс» і «Київський метрополітен» – 706,8 млн грн, компенсацію пільгового проїзду – 295,8 млн грн, збільшення резервного фонду – 98,5 млн грн», – сказав Поворозник.
Він також зауважив, що прийняття Закону України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» призводить до зменшення дохідної частини столичної бюджету на 1 615,8 млн грн.
Зокрема, у загальному фонді зменшено на 1 394,4 млн грн: податок на прибуток, рентна плата за спеціальне використання води, плата за землю і податок на нерухоме майно.
Так само в спеціальному фонді доходи зменшено на понад 221 млн грн, у тому числі: дивіденди (дохід), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є майно Автономної Республіки Крим, надходження коштів пайової участі в розвитку інфраструктури населеного пункту і цільові фонди.
У зв’язку зі встановленням режиму надзвичайної ситуації в Києві 1,4 млрд грн буде спрямовано на стабілізацію економічного становища та забезпечення невідкладних соціальних потреб. Із цією метою здійснено перерозподіл бюджетних коштів між видами робіт та об’єктами, внесених до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2020 рік. Відповідне рішення ухвалено депутатами Київради.
«У зв’язку із очікуваним скороченням надходжень податків до місцевого бюджету через запроваджені податкові пільги для підприємців та з метою компенсації можливих витрат бюджету через надзвичайну ситуацію в столиці виникла необхідність у зменшенні обсягів фінансування капітальних видатків по об’єктах будівництва, реконструкції та капітального ремонту. Таким чином, фінансування об’єктів приведено до необхідних обсягів, які є реальними до виконання в сьогоднішній ситуації», – зазначив Поворозник.
За його словами, наразі актуальною є максимальна концентрація бюджетних коштів, тому до покращення ситуації фінансуватиметься завершення об’єктів з високим ступенем готовності.
«Разом із тим, обсяги видатків, передбачені райдержадміністраціям столиці, лишаються незмінними. Капітальні ремонти житлового фонду, ліфтового обладнання, закладів освіти, спортивної інфраструктури та інженерних мереж фінансуватимуться без змін і в межах раніше передбачених асигнувань. Після покращення епідеміологічної ситуації в Києві ми повернемось по перспективного проєктування об’єктів міської інфраструктури», – зазначив Поворозник.
Нагадаємо, днями мер Віталій Кличко заявив, що Київ може втратити мільярд гривень через кризу, пов’язану з боротьбою з коронавірусом.
26 березня Кличко звернувся до уряду із закликом не позбавляти громади 13 мільярдів гривень доходів з місцевих акцизів і субвенцій.