РГК провела перші в Україні випробування водню в газорозподільній системі
Наступні етапи дослідницької програми РГК передбачають статичні і динамічні випробування водню
В рамках EU Hydrogen Strategy, до якої долучилася РГК, відбувся перший в Україні експеримент з використання водню в газорозподільній мережі. На спеціально підготовленому полігоні в Черняхові, Житомирська область, пройшли статичні випробування газових систем, при якій була досягнута 99% концентрація водню. Отримані в ході експерименту дані дозволять фахівцям і науковому співтовариству оцінити сумісність діючих газопровідних систем з новими видами енергії.
Регіональна Газова Компанiя 6 серпня 2020 року розпочала практичну частину програми випробувань по використанню водню в діючих газорозподільних мережах. Перший експеримент проведений на полігоні в Черняхові, Житомирської області із урахуванням перспектив EU Hydrogen Strategy, з якою взаємодіє РГК.
«Нинішня порядок денний в європейській енергетиці - підготовка національних енергосистем до нових, «зелених», чистих видів енергії. Мова в першу чергу про водень, який є найперспективнішим енергоносієм. Підготовка газорозподільних систем до нових видів енергії - це стратегія, а не короткострокові рішення. РГК з початку року веде системну підготовку полігонів і наших фахівців до випробувань нових видів енергії. Тож сьогоднішній експеримент є частиною комплексної програми випробувань», - сказав директор РГК Олег Никоноров.
Для випробувань воднем газова система полігону в Черняхові була реконструйована фахівцями АТ «Житомиргаз» таким чином, щоб за складом обладнання, добірці матеріалів і ступеня їх зносу вона стала моделлю діючої газорозподільної системи.
В процесі експерименту системи полігону були прокачані інертним газом, а потім заповнені воднем, концентрація якого була доведена до 99%.
«Герметичність системи ми контролюємо датчиками тиску в ключових місцях за встановленим графіком з архівацією показників. Висока концентрація водню в системі дозволяє отримати унікальну інформацію про поведінку різних матеріалів газопроводів та обладнання. Для аналізи даних ми заручилися підтримкою провідних дослідницьких центрів», - сказав технічний директор «Житомиргазу» Сергій Колесник.
Наступні етапи дослідницької програми РГК передбачають статичні і динамічні випробування водню і його сумішей з природним газом на ще чотирьох спеціально підготовлених полігонах у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Харківської областях.