«Бориспіль» надавав МАУ сумнівні знижки – Антимонопольний комітет
У Антимонопольному комітеті рекомендують аеропорту «Бориспіль» виробити чіткі критерії щодо знижок на аеропортові збори
Держпідприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» надавало авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» сумнівні знижки щодо сплати аеропортових зборів. Про це йдеться у відповіді Антимонопольного комітету на запит ВВС Україна.
Зокрема вказується, що комітет розглядає справу «за ознаками вчинення ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку спеціалізованих послуг».
«ДП «МА Бориспіль», маючи ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку надання спеціалізованих послуг аеропорту в межах території розташування Міжнародного аеропорту «Бориспіль», застосовувало знижувальні коефіцієнти до аеропортових зборів лише до однієї авіакомпанії - ПрАТ «Авіакомпанія МАУ», - йдеться у документі.
Там також додають, що аеропорт робив це «непублічно, непрозоро, за відсутності будь-яких встановлених критеріїв розрахунку розміру знижок до аеропортових зборів для авіакомпаній».
У Антимонопольному комітеті рекомендують аеропорту «Бориспіль» виробити чіткі критерії щодо знижок на аеропортові збори.
Раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що авіакомпанія МАУ подала до суду на міністерство інфраструктури, авіакомпанію Ryanair і аеропорт «Львів».
«…вчора отримав ряд судових позовів МАУ, суть яких наступна: 1. Скасувати контракт Ryanair з аеропортом Львова. 2. Заборонити Міністерству надавати сприяння Ryanair в Україні. Ну, і вишенька на торті, через можливий захід Ryanair в Україну, компанія МАУ була змушена знизити ціни і завдала собі збитків і просить суд, щоб Міністерство інфраструктури компенсувало їм десятки мільйони гривень «втрат», - написав міністр у Facebook.
Водночас у Антимонопольному комітеті повідомили ВВС Україна, що компанія МАУ не зверталася до нього зі скаргами щодо порушення економічної конкуренції Міністерством інфраструктури, аеропортом «Бориспіль», аеропортом «Львів» чи авіакомпанією Ryanair.
Нагадаємо, ірландська авіакомпанія Ryanair після тривалих переговорів скасувала плани з виходу на авіаринок України. Авіаперевізник пояснив таке рішення розбіжностями з керівництвом аеропорту «Бориспіль», яке відмовилося виконувати досягнуті між авіакомпанією та Міністерством інфраструктури України домовленості.
У свою чергу гендиректор аеропорту «Бориспіль»Павло Рябікін звинуватив лоукостер Ryanair у незаконних вимогах. Також він заявляв, що через ультиматум Ryanair аеропорт може зазнати збитків в 2 млрд грн.
Коментуючи ситуацію, що склалася, Омелян заявив, що у відмові Ryanair запланованого входу в Україну винен також і найбільший авіаперевізник країни - авіакомпанія Міжнародні авіалінії України (МАУ).
Читайте також статтю: Гендиректор аеропорту «Львів» Тетяна Романовська: Від Ryanair ми би отримали вісім мільйонів гривень