Експерти пояснили, чого очікувати від гривні у 2019 році
Найближчим часом для нацвалюти складаються сприятливі умови, а далі все залежатиме від співпраці з МВФ
На стабілізацію гривні, зокрема, працює жорстка монетарна політика НБУ, яка застерігає від друку грошей.
Фінансовий експерт Ерік Найман стверджує, що у найближчий місяць-два нічого надзвичайного з курсом не повинно статися. До того ж, курс гривні зазвичай стабільний з кінця січня до середини серпня щорічно.
У короткостроковій перспективі для національної валюти складаються сприятливі умови, натомість у другій половині 2019 року оптимістичний сценарій буде залежати від успішного продовження співпраці з МВФ.
«Активний експорт української агропродукції припаде на березень-квітень, з травня почнеться його тимчасове (на кілька місяців) зниження. А вкладення нерезидентів в ОВДП - не довгострокові: влітку іноземні інвестори, дочекавшись погашення боргових паперів, ймовірно, почнуть виводити кошти з українського ринку, підвищивши тим самим попит на іноземну валюту. Та й уповільнення темпів зростання світової економіки, яке очікують МВФ і Світовий банк, може привести до зниження попиту на продукцію українського експорту», - пояснює представник НБУ Богдан Данилишин.
Член ради НБУ Василь Фурман нагадав, що Міжнародний валютний фонд дає позитивні прогнози для гривні. Згідно з дослідженням Фонду, курс української валюти хоч і буде коливатися, але ці коливання не є значними і передбачаються політикою плаваючого курсу НБУ.