Євросоюз запровадив 25% мита на українську металургію
ЄС запроваджує обмеження на ввезення 28 видів металургійної продукції
Європейська комісія ухвалила рішення запровадити захисні заходи щодо своєї металургійної продукції у рамках антидемпінгового розслідування. В українському уряді наполягають, що такі дії суперечать нормам Світової організації торгівлі.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінекономіки.
Митні обмеження набули чинності 19 липня. З цього часу ЄС запроваджує обмеження на ввезення 28 видів металургійної продукції, до 23 видів з яких застосують тарифні квоти терміном на 200 днів.
«Тарифні квоти будуть застосовуватися на основі принципу «first come, first served» (перший прийшов — перший отримав), а після того як квота буде вичерпана до наступних поставок застосовуватиметься мито у розмірі 25%», — повідомляють в Мінекономіки.
Крім цього, Мінекономіки повідомили, що відстоюватимуть права українських металургійних виробників та наполягають на пом'якшенні захисних заходів Євросоюзу.
«Мінекономрозвитку разом з українськими виробниками продовжує відстоювати інтереси України в рамках процедури розслідування. Так, у вересні заплановано проведення слухань, у яких братимуть участь представники Мінекономрозвитку та ряд українських виробників, які представлятимуть позицію української сторони перед Європейською комісією», — зазначають у прес-службі Мінекономіки.
За даними Мінекономіки, обсяг експорту української металургії до ЄС перевищує 1,3 мільярда доларів на рік. Зокрема, у 2016 Україна експортувала металургії на 1,4 мільярда доларів, а у 2017 році — на 1,44 мільярда доларів.
Раніше Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.
Український уряд тоді заявляв, що працює над тим, щоб вивести товари української металургії з-під дії американських мит.
Також повідомлялось, що валютні надходження від експорту чорних металів за перше півріччя 2018 року збільшилась на 32,2% порівняно з аналогічним періодом 2017 року.