Конкурс до Верховного Суду: Громадську раду доброчесності звинуватили у перевищенні повноважень
Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважає, що експеримент із наданням громадському органу можливості впливати на результати конкурсу є невдалим
Громадська рада доброчесності в рамках конкурсу на посади суддів Верховного Суду, закликаючи президента утриматися від призначення деяких кандидатів, перевищує свої повноваження. Про це заявила Вища кваліфікаційна комісія суддів України.
«У рамках конкурсу до Верховного Суду ГРД перевищує свої повноваження та вимагає цього від президента України. Внаслідок судової реформи всі політичні інститути втратили можливість впливати на призначення або звільнення суддів. Відтепер звільняти або призначати суддів належить виключно до повноважень Вищої ради правосуддя», - йдеться в заяві.
У ВККСУ вважають, що експеримент із наданням громадському органу можливості впливати на результати конкурсу є невдалим.
«Громадська рада доброчесності є органом, який має допомагати аналізувати профіль кандидата. Вона не може приймати рішення як остання інстанція та вирішувати, хто доброчесний, а хто ні. ГРД - лише один із інструментів конкурсу», - зазначає Вища кваліфікаційна комісія суддів України.
Нагадаємо, 29 вересня Вища рада правосуддя рекомендувала президентові України Петру Порошенку 111 кандидатів для призначення на посади суддів Верховного Суду.
У свою чергу ГРД закликала президента не затверджувати кандидатів до завершення судових розглядів стосовно можливих порушень під час відбору, оскільки 25 із 111 запропонованих кандидатів не відповідають критеріям доброчесності та професійної етики.