Конституційну асамблею Венесуели не визнають 17 держав
Глави МЗС 17 країн засудили «падіння демократичного ладу» у Венесуелі
17 держав Південної і Північної Америки відмовилися визнати легітимність конституційної асамблеї Венесуели.
Про це йдеться у спільній заяві голів МЗС нового регіонального блоку, що включає Канаду, Бразилію, Аргентину, Мексику, Чилі, Колумбію і Перу, повідомляє «Радіо Свобода».
На зустрічі в Перу учасники засудили «падіння демократичного ладу» у Венесуелі і домовилися вважати рішення парламенту країни єдиними законними.
Під час виступу на підсумковій прес-конференції голова МЗС Перу Рікардо Ліна назвав режим венесуельського президента Ніколаса Мадуро диктатурою.
Зазначимо, що 8 серпня на зустрічі у Каракасі підтримку Ніколасу Мадуро висловила регіональна група ALBA, що об’єднує латиноамериканські країни з лівими режимами: Венесуелу, Нікарагуа, Еквадор і Кубу.
Нагадаємо, конституційна асамблея оголосила себе головним органом влади Венесуели.
5 серпня 2017 року будівлю прокуратури Венесуели було оточено військами. Прокурор засудила дії військових і закликала військових «зняти облогу».
У п'ятницю, 4 серпня Генпрокуратура Венесуели зажадала припинити діяльність конституційної асамблеї, вибори в яку відбулися 30 липня.
Конституційні збори мають замінити собою парламент країни, де 65% становлять опозиційні нинішньому президенту країни Ніколасу Мадуро сили, а також провести конституційну реформу на тлі масових політичних протестів.
Нагадаємо, Європейський союз засудив застосування сили органами безпеки під час виборів до Конституційної асамблеї у Венесуелі, назвавши його надмірним та непропорційним.