Корпорація «Рошен» за 10 міс. сплатила 1,21 млрд грн податків до держбюджету
Близько 90-95% податків сплачуються до державного бюджету України, - «Рошен»
Корпорація «Рошен» за підсумками січня-жовтня 2017 року виплатила 1,213 млрд грн податків до бюджету України, повідомили у прес-службі корпорації.
Згідно з інформацією, із зазначеної суми надходження від податку на прибуток становили 296,6 млн грн, військовий збір - 10,5 млн грн, ПДВ - 634,1 млн грн. Як єдиний соціальний внесок (ЄСВ) було сплачено 135 млн грн.
До місцевих бюджетів сплачено 136,6 млн грн, з яких надходження від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) становили 126,4 млн грн, а також податок на землю та ін. - 10,2 млн грн. «Переважно (близько 90-95%) податків сплачуються до державного бюджету України. Решта виплачується до бюджетів тих країн, де є представництва копанії «Рошен», а саме: Польщі, Угорщини, Литви, Росії, Казахстану, Румунії, Болгарія», - зазначили в корпорації.
У «Рошен» уточнили, що загалом за результатами 2016 року корпорація сплатила 1,545 млрд грн податків, а 2015 році - 1,337 млрд грн.
Як повідомлялося, у журналістському розслідуванні Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP і «Слідство-Інфо» повідомляється про те, що метою перебудови структури президентської кондитерської корпорації «Рошен» і створення офшорних компаній була мінімізація податків, а не передання компанії до «сліпого трасту». Юристи Порошенка наполягають, що структурували Roshen таким чином, щоб всі податки сплачувалися в Україні.
Корпорація Roshen входить до топ-30 найбільших виробників кондитерських виробів у світі. До її складу входять Київська, Кременчуцька, дві Вінницькі кондитерські фабрики і Вінницький молочний завод (Україна); Клайпедська кондитерська фабрика (Литва) і фабрика Bonbonetti Choco (Угорщина). Виробничу діяльність Липецької фабрики (РФ) було зупинено з 1 квітня 2017 року.
Згідно з підписаним Порошенком у січня 2016 року договором, він передав свою 85-відсоткову частку в корпорації до незалежного сліпого трасту (blind trust) компанії Rothschild Trust. Банк-управитель трасту має також чотирирічну довіреність на переговори про продаж активів. Президенту корпорації Roshen В'ячеславу Москалевський належить 13% через інвестфонд «Кондітерінвест», ще чотирьом топ-менеджерам - по 0,5%.