Кремль вимагає особливого статусу Донбасу
Представник Росії в Мінську Борис Гризлов заявив, що особливий статус Донбасу має бути введено на постійній основі за формулою Штайнмаєра
У Росії заявили, що введення миротворців ООН на Донбас можливе після того, як Київ внесе правки в закон про особливий статус регіону. Про це заявив повноважний представник Росії в тристоронньої контактній групі в Мінську Борис Гризлов, пишуть «РИА Новости».
Зокрема, він заявив, що правки мають стосуватись запровадження особливого статусу на постійній основі.
«Розгортання контингенту ООН на лінії зіткнення на Донбасі стане реальним тільки після того, як Україна внесе в закон про особливий статус Донбасу принципово важливі поправки. Ці поправки повинні бути узгоджені в контактній групі. Вони будуть стосуватися запровадження особливого статусу на постійній основі за формулою Штайнмайера», - сказав він.
Раніше, постійний представник України в ООН Володимир Єльченко заявив, що не виключає можливості представлення Україною альтернативного варіанту проекту резолюції про розміщення миротворців ООН на Донбасі.
5 вересня, президент Росії Володимир Путін заявив, що згоден на розміщення миротворців ООН лише на лінії розмежування на Донбасі для гарантування безпеки спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і доручив МЗС РФ внести відповідну резолюцію на розгляд Ради безпеки ООН. При цьому він зазначив, що це питання не може бути вирішене без прямого контакту з представниками проросійських бойовиків на Донбасі.
Після цього Росія направила керівництву ООН проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.
У МЗС України заявили, що ця заява Путіна свідчить про чергову спробу Росії як сторони конфлікту представити агресію внутрішньоукраїнським конфліктом і спотворити саму ідею й цілі розгортання миротворчої операції, що не служитиме досягненню головної мети - встановленню стійкого миру на Донбасі і відновленню територіальної цілісності України.
Згодом прес-секретар президент РФ Дмитро Пєсков заявив, що жодних модальностей з розміщення миротворчих сил на Донбасі поки що немає, обговорення цього питання проходитиме в «нормандському форматі».
Єльченко заявив, що Україна наполягає на виведенні усіх російських військ з Донбасу до розміщення миротворчої місії ООН на усій території окупованого регіону.
Читайте також статтю: Бачо Корчілава: Пропозиція Путіна про миротворців на Донбасі дуже схожа на абхазький сценарій у Грузії