Мільйон українців задекларують своє майно за новими правилами
15 серпня має запрацювати система електронного декларування для держслужбовців
Під дію закону про електронне декларування підпадає в Україні близько мільйона людей.
Про це в інтерв’ю «Главкому» повідомила керівник Національної агенції з запобігання корупції Наталія Корчак.
«Загалом десь мільйон осіб підпадають під електронне декларування. Але зараз немає жодної організації, яка б надала офіційну інформацію про те, скільки у нас суддів, прокурорів, держслужбовців загалом», - каже керівник НАЗК.
Вона уточнила, що осіб, що займають відповідальне та особливо відповідальне становище, приблизно 50 тисяч. З часом коло буде розширюватись за рахунок всіх держслужбовців чи юридичних осіб приватного права, перелік яких зазначений в статті 3 закону про запобігання корупції.
«Під повну спецперевірку підпадають всі особи, які віднесені до категорії тих, що займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Стосовно інших осіб, то якісна система декларування повинна містити в собі базу даних, держателями яких є інші державні організації – Мін’юст, Державна фіскальна служба, певна інформація потрібна нам від прикордонників», - вважає Корчак.
«Наскільки буде автоматизованим обмін інформацією, настільки і якіснішою буде система декларування. І тоді навпаки кількість людей, які працюють біля комп’ютерів, зменшуватиметься. Але це йдеться про ідеальну систему, яка буде створюватись протягом не одного року», - заявила вона.