МВФ змінив умови програми для України
Нова програма передбачає менші обсяги фінансування і розрахована на півтора року
Переговори між МВФ і Києвом тепер спрямовані не на забезпечення для України трирічної Програми розширеного фінансування (EFF), а на досягнення умов для запуску програми Stand-by, яка передбачає менші обсяги й розрахована на 18 місяців.
Про це 7 травня повідомив директор пресофісу МВФ Джері Райс.
«Враховуючи безпрецедентну невизначеність навколо економічних та фінансових перспектив, а також необхідність зосередити пріоритети політики на нових термінах захищеності та стабілізації, переговори були переключені на програму Stand-by, розраховану на 18 місяців», - зауважив представник Фонду.
Він уточнив, що місія МВФ зараз «перебуває у тісному контакті» з Києвом у віртуальному режимі та «обговорює політику, яка могла би бути підтримана програмою Stand-by замість EFF». Це, за його словами, «забезпечило би підтримку платіжного балансу (України – ред.) з метою посилення реакції влади» на наслідки пандемії для економіки та сфери охорони здоров'я.
Також нагадаємо, що головою місії Міжнародного валютного фонду в Україні призначено Іванну Владкову Голлар.
До слова, раніше Нацбанк заявив, що МВФ не висуватиме нових умов Україні.
Україна розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду у 2020 році два транші по $1,75 млрд на загальну суму $3,5 млрд.
Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що Україна планує вчасно погашати свої боргові зобов'язання у 2020 році і буде направляти на ці цілі кошти, які планує отримати від Міжнародного валютного фонду (МВФ) та інших зарубіжних партнерів.
Зазначимо, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings зберігає свій базовий сценарій, згідно з яким Україна отримає остаточне схвалення ради директорів МВФ за новою програмою EFF у першому півріччі 2020 року, однак не виключає і подальшої затримки.