На маріупольському пляжі знайшли радіоактивний пісок
Науковці пояснили, звідки на пляжі під Маріуполем беруться торієвмісні піски
У Маріуполі на пляжі селища Піщаний виявили радіоактивний пісок в районі будинків від №68 до 76-б. Про це повідомляє місцевий сайт 0629 в п'ятницю, 8 червня.
Як розповіли в лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів Маріупольської міської філії ГУ Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України, за норми 0,26 мкЗв/год тут потужність дози гамма-випромінювання на поверхні піску складає від 0,44 до 2, 33 мкЗв/год
«Площа ділянки, де виявлені торієвмісні піски, - від 2300 до 2500 кв.м. На інших ділянках міських пляжів рівень гамма-випромінювання становить 0,13 мкЗв/год», - йдеться в повідомленні.
Лабораторним центром надано пропозиції міській раді на проведення боронування або підсипки забрудненої ділянки чистим піском.
Видання зазначає, що насипи «чорного» піску протягом низки років реєструються на пляжі Піщаний.
«Це природне явище, і воно залежить як від штормової погоди, так і від напрямку вітру. Цим пояснюється те, що в різні роки ділянки з «чорними» пісками виявляються на береговій лінії уздовж вулиці Велика Морська», - зазначили в лабораторії.
Фахівці зауважують, що на Донбасі є так званий Приазовський блок Українського щита. Це стародавні породи, в яких є темні мінерали з вмістом торію і урану. При вивітрюванні вони руйнуються і виносяться на берег моря потоками води.
Раніше повідомлялося, що на пляжах Маріуполя і селищ Приазов'я спостерігається масова загибель птахів - бакланів і чайок. Відповідальні відомства поки не з'ясували, що саме стало причиною загибелі морських пернатих.