На обвинувачення МОК Путін відреагував маніпуляціями, - The Financial Times
Якщо СРСР претендував на перевагу над Заходом, то «путінізм» стверджує, що весь світ такий само гнилий, як Росія
«Реагуючи на те, що Міжнародний олімпійський комітет назвав «шокуючою і безпрецедентною атакою на спортивну чесність і Олімпійські ігри», Кремль вдається до кліше і методів, необхідних для утримання влади Путіним», - пише The Financial Times.
«Перший прийом - переконати росіян, що альтернативи Путіну немає», - пише видання. Якщо СРСР претендував на перевагу над Заходом, то «путінізм» стверджує, що весь світ такий само гнилий, як Росія. В останні кілька місяців по російському телебаченню показують історії про допінгових проблеми в США. «Ту ж тактику Кремль використовує, коли його звинувачують у пропаганді або корупції: мовляв, Захід так само поганий», - вказує автор.
«Друге кліше - змова», - йдеться в статті, адже змова - це «емоційно спокусливий спосіб пояснити невдачі не тільки Кремля, а й суспільства. Якщо весь світ у змові, ти не винен, що твій бізнес розвалився. Але це позбавляє людей відчуття, що вони можуть щось змінити в Росії. Ну що може зробити одна маленька людина перед обличчям величезних змов?», - пише видання.
«В такому «кривому світі» Кремль нібито не має вибору, окрім як використовувати таємні сили і дезінформацію, щоб захопити Крим або годувати своїх спортсменів стероїдами. У російській системі звичайним людям часто доводиться порушувати правила, щоб вижити, і знайти шлях, як обійти закон, - почесно. Путін позиціонує себе як людина, яка те саме робить з міжнародним правом», - зазначається у статті.
Автор нагадує про поведінку російських уболівальників на ЧЄ з футболу у Франції і схвальної реакції на хуліганські витівки заступника голови російського парламенту Ігоря Лебедєва. «Якщо насильство офіційно дозволено, публіка нарешті може випустити на волю все найгірше в собі», - пише видання.