Окупанти в Криму залишили під арештом чотирьох українських моряків
Під вартою залишили українських моряків Володимира Варімеза, Андрія Оприска, Юрія Будзила, Сергія Цибізова
Так званий Верховний суд Криму відмовився задовольнити апеляції адвокатів на постанову «Київського райсуду Сімферополя» про арешт чотирьох військових моряків із затриманих в Азовському морі кораблів ВМС України.
Про це у середу повідомляє Интерфакс.
Під вартою залишили українських моряків Володимира Варімеза, Андрія Оприска, Юрія Будзила, Сергія Цибізова.
Також зазначається, що «суд» уточнив дату закінчення арешту моряків через помилку, допущену «судом» першої інстанції. Термін закінчується 24, а не 25 січня 2019 року.
Українські адвокати заявляли, що відповідно до Женевської конвенції 1949 року моряки мають статус військовополонених і не підлягають суду загальної юрисдикції.
Захист допускає подачу скарг до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), сказав адвокат Будзила Айдер Азаматов.
Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеса до порту Маріуполь. Російські спецназівці обстріляли і захопили три українські кораблі у Керченській протоці та 24 моряків.
Підконтрольні Росії «суди» в окупованому Криму заарештували на два місяці усіх затриманих українських моряків.
Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН ухвалила ініційовану Україною резолюцію, яка закликає Росію вивести свої війська з території окупованого Криму та засуджує зростаючу російську військову присутність в Чорному і Азовському морях. Співавторами резолюції виступили 40 країн.
Постпред України при ООН розповів, чому «кримську» резолюцію ухвалювали двома третинами голосів, а не простою більшістю.
Варто зазначити, що вперше резолюція ООН зазначає, що окупувавши Крим, Росія порушила Будапештський меморандум 1994 року.
Президент України Петро Порошенко назвав резолюцію ООН важливим кроком на шляху до деокупації Криму.