Правоохоронці проситимуть Google і Facebook про доступ до листування Шеремета

Федеральне бюро розслідувань США вже приєдналося до розслідування справи про вбивство журналіста

Правоохоронці звертатимуться до Google і Facebook для доступу до листування вбитого в Києві журналіста Павла Шеремета. Про це повідомив член колегії Міністерства внутрішніх справ України, народний депутат Антон Геращенко в ефірі Радіо Свобода.

За його словами, наразі слідство має записи з камер спостереження з місця, де жив Шеремет, і з маршруту його пересування, аналізує телефонний трафік, опитує родичів і колег журналіста.

«Це велика копітка робота, але я сподіваюся, і замовники, і виконавці будуть притягнуті до відповідальності, так само, як це було з організаторами і виконавцями злочину проти журналіста Гонгадзе», – сказав Геращенко.

Водночас народний депутат України Мустафа Найєм заявив, що Федеральне бюро розслідувань США вже приєдналося до розслідування справи про вбивство журналіста. «Я знаю, що в ці хвилини ФБР вже приступило до роботи», – сказав він в ефірі Радіо Свобода.

Нагадаємо, в середу вранці в центрі Києва внаслідок вибуху машини загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Трагедія сталася на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка. 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що смерть Шеремета - це убивство.

Президент України Петро Порошенко доручив правоохоронним органам негайно розслідувати цей злочин.

За фактом загибелі Шеремета прокуратура відкрила кримінальне провадження за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого п. 5 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).

Як повідомив радник голови СБУ Юрій Тандіт, на даний час слідство розглядає 6 версій причин вбивства Шеремета.

Павло Шеремет народився і виріс в Білорусі. Прийшов у журналістику із банківської справи.

Працював на Білоруському телебаченні та ОРТ. Мав конфлікт з режимом президента Лукашенка, у 1997 році його було затримано білоруськими силовиками та засуджено до умовного строку, Шеремет провів у тюрмі три місяці.

Це змусило його переїхати в Росію, де він працював на ОРТ. Був ведучим головної новинної програми Росії «Время». 

Останні п’ять років Шеремет жив в Україні, працював журналістом та ведучим на різних каналах телебачення і радіо.