«Райські папери»: Кремль інвестував у Twitter та Facebook
Про фінансовий зв'язок російського мільярдера Мільнера з Twitter та Facebook було відомо раніше, «райські папери» розкрили причетність Кремля до цих відносин
Важливий інвестор Twitter та Facebook мав фінансові зв'язки з двома російськими державними компаніями.
Про це йдеться документах так званих райських паперів (Paradise Papers), оприлюднених Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань, пише «Укрінфом».
«Одна з компаній, що належать Кремлю, ВТБ Банк, непомітно перерахував 191 мільйон доларів у інвестиційний фонд DST Global, який використовував ці гроші для придбання великої частки в Twitter у 2011 році», - йдеться у документах, оприлюднених журналістами-розслідувачами.
«Підконтрольна компанія Кремля - енергетичний гігант «Газпром» потужно профінансував офшорну компанію, яка співпрацювала з DST Global по великим інвестиціями в Facebook», - йдеться у документах.
Журналісти вказують, що засновник DST Global, російський мільярдер Юрій Мільнер, та інші партнери отримали значні прибутки, коли вони продали свої акції після першого публічного розміщення Facebook у 2012 році та Twitter в 2013 році.
«Немає жодних ознак того, що Кремль отримав вплив на Twitter або Facebook, або отримав внутрішню інформацію про компанії в результаті інвестицій, пов'язаних з Мільнером», - вказують дослідники, додаючи, що зв'язок між колишнім фінансовим інтересом Кремля у американських соцмережах та втручання у президентські вибори не спростований.
«Про фінансовий зв'язок Мільнера з Twitter та Facebook було відомо раніше, «райські папери» розкрили причетність Кремля до цих відносин», - резюмує ЗМІ.
Як повідомляв «Главком», 5 листопада репортери Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань оприлюднили новий офшорний компромат на світові компанії та політиків.
Журналісти з різних країн дослідили 13,4 млн документів, де згадуються імена понад 120 політиків з майже 50 країн світу, а також підприємства, спортсмени, бізнесмени та інші високопоставлені особи.
Зокрема ЗМІ припускають, що метою створення офшорної компанії президентом Петром Порошенком могла бути мінімізація податків, а не плани передати бізнес Roshen у «сліпий траст».