Речник Мінюсту США прокоментував отримання від Онищенка компромату
Кримінальний відділ Міністерства юстиції США розслідує і займається порушеннями виключно законів США
Так прокоментував ситуацію речник Мінюсту США Пітер Карр у відповідь на інформаційний запит Укрінформу з проханням прокоментувати заяву українського нардепа про передачу компромату американській владі.
«Кримінальний відділ Міністерства юстиції США розслідує і займається порушеннями виключно законів США. Загалом, вважається загальною практикою, коли окремі люди зустрічаються з представниками Міністерства юстиції для передачі інформації», - зауважили в американському відомстві.
Як підкреслили в міністерстві, прокурори та агенти правоохоронних органів намагаються провести такі зустрічі, щоб зібрати потенційну інформацію про можливе порушення закону США, однак «сам факт подібної зустрічі є не є свідченням того, що такі порушення мали місце, або що інформація джерела вважається точною».
Американська сторона уникла прямої відповіді про те, чи все ж мав місце контакт Онищенком.
«З принципових міркувань, міністерство не підтверджує і не заперечує своїх зустрічей з будь-якою персоною, або чи вважається конкретна інформація точною, чи все ж має відношення до порушень законодавства США», - зауважили в Міністерстві юстиції.
Нагадаємо, у діях Онищенка Служба безпеки України вбачає ознаки державної зради. Однак СБУ поки що не висунула підозру Онущенку в держзраді.
У Службі також заявили, що нардеп отримав російське громадянство. «Олександр Онищенко отримав паспорт громадянина РФ. В обмін на натуралізацію Онищенко погодився на співпрацю з РФ для дестабілізації в Україні для ухилення від кримінальної відповідальності», - йдеться у повідомленні СБУ.
Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що у ГПУ є «декілька тонн» доказів незаконної діяльності Онищенка, підозрюваного у вчиненні низки злочинів.
Як відомо, Онищенка підозрюють у організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.
Верховна Рада України 5 липня надала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання та арешт. Однак, напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко покинув територію держави.
Генеральний прокурор України 27 липня підписав повідомлення про підозру народному депутату. 8 серпня його було оголошено в національний розшук.
Онищенка підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 205, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 364-1, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 366 КК України.