«Роснєфть» оголосила про вихід із Венесуели
«Роснєфть» продала активи неназваній «компанії, що на сто відсотків належить урядові Росії»
Про це повідомляється на її сайті в суботу, 28 березня.
«Роснєфть уклала угоду з компанією, яка на 100% належить уряду Російської Федерації, про продаж часток і припинення своєї участі у всіх проектах у Венесуелі, включаючи частки у видобувних підприємствах Petromonagas, Petroperija, Boqueron, Petromiranda і Petrovictoria, у нафтосервісних підприємствах і торгових операціях», - йдеться в повідомленні.
Відзначається, що за підсумками укладеної угоди всі активи і торгові операції Роснефти у Венесуелі і/або пов'язані із цією країною будуть продані, закриті або ліквідовані.
У результаті угоди Роснефть отримає на баланс одного зі своїх 100%-х дочірніх товариств пакет власних акцій у розмірі 9,6%.
Цим кроком «Роснєфть» прагне позбутися санкцій США. Вашингтон вимагав від компанії вийти з Венесуели, де вона співпрацювала з владою автократичного президента Ніколаса Мадуро, допомагаючи їй у реалізації венесуельської нафти.
США накладають санкції на всіх, хто співпрацює з цією владою, бо визнають за єдиного легітимного тимчасового керівника Венесуели опозиційного лідера Хуана Гуайдо і надають йому всіляку підтримку. Таким чином, під санкціями опинилися дві дочірні компанії «Роснєфті».
Крім того, окремо під секторальними санкціями США з 2014 року перебуває й сама «Роснєфть» через причетність компанії до агресії Росії проти України. Але вони стосуються тільки обмеження можливостей цієї компанії отримувати фінансування в банках США.
Компанія «Роснєфть» не є формально державною і має статус публічного акціонерного товариства, але понад 50 відсотків її акцій належать державній російській компанії «Роснєфтєгаз». Керівник «Роснєфті» Ігор Сєчин є давнім і близьким союзником президента Росії Володимира Путіна.