Співробітників МОЗ України викликають на допити
Поліція Києва розпочала провадження щодо поставок препарату «Анакінра»
Співробітників Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) України викликають на допити в рамках провадження щодо поставок ліків для дітей з рідкісними захворюваннями. Про це повідомляє МОЗ у Facebook.
Як зазначається, двох співробітників МОЗ викликали на допити 12 грудня у справі щодо поставок препарату «Анакінра» для лікування дітей з рідкісними формами первинних імунодефіцитів. Ці ліки були закуплені централізовано за державні кошти, а відтак доступні пацієнтам безоплатно.
Повідомляється, що у жовтні препарат доставлено в Україну, передано на зберігання державному підприємству «Укрвакцина», звідки вся партія препаратів (952 дози) протягом тижня була розподілена та доставлена в Івано-Франківську та Полтавську області.
У листопаді слідче управління Головного управління Національної поліції у Києві розпочало кримінальне провадження щодо поставки цього препарату. Міністерство надало доступ до всіх необхідних для проведення досудового розслідування документів.
«МОЗ України занепокоєно тим, що це кримінальне провадження може обмежити доступ пацієнтів до життєво необхідного їм лікуванням через вилучення вже доставлених препаратів. Також фактично під загрозою закупівля цього препарату в майбутньому», - йдеться в заяві МОЗ.
Також у міністерстві повідомляють, що раніше батьки маленьких пацієнтів були змушені купувати препарат за кордоном, адже купити його в Україні неможливо. «Через невелику кількість пацієнтів виробник-монополіст досі не зацікавлений у реєстрації та виході на український ринок. Залучення міжнародних організацій допомогло здійснити закупівлю на міжнародному ринку і забезпечити пацієнтів, які потребують саме цих ліків»,- написали у МОЗ.
Нагадаємо, наприкінці серпня поліція відкрила кримінальне провадження за фактом завезення медпрепарату «Kineret» («Анакінра») диппоштою. Так, в своєму блозі голова громадської організації «Національний інтерес України» Василь Апасов розповів про те, як дипломатичною поштою в Україну ввозяться незареєстровані медичні препарати на мільйони гривень. За його даними, йдеться про такі препарати, як Heptavalent Botulism Antitoxin, Kineret, лабораторні та діагностичні реагенти.
Як повідомлялося, МОЗ відправило у регіони майже 400 тисяч вакцин проти кору.