Суд залишив Єфремова під арештом ще на два місяці
Адвокати Єфремова назвали аргументи прокурорів непереконливими
Старобільський районний суд Луганської області 14 квітня продовжив колишньому голові фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександру Єфремову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 12 червня 2017 року. Рішення ухвалено за клопотанням прокуратури. Крім того, суд відхилив клопотання адвокатів Єфремова, які просили скасувати рішення суду про обрання запобіжного заходу та відпустити їхнього підзахисного на волю.
«Заявлені у клопотанні (прокуратури. – Ред.) ризики з часу застосування щодо Єфремова запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не зменшилися та існують на теперішній час», – оголосив рішення суддя Олександр Пелих.
Прокуратура мотивувала свою позицію тим, що Єфремов може виїхати з країни, впливати на процес за допомогою зв’язків, які налагодив під час перебування при владі, або може вдатися до тиску на свідків.
Адвокати Єфремова назвали аргументи прокурорів непереконливими. За їхніми словами, сторона обвинувачення не надала жодних обґрунтувань, які мають підкріплюватися матеріалами кримінальної справи. Тобто в цих матеріалах, на думку сторони захисту, немає доказів того, що Олександр Єфремов може залишити країну або будь-яким чином вплинути на процес, перебуваючи на волі. Вже після оголошення ухвали сам Олександр Єфремов звинуватив суд у тому, що той «прогнувся» під прокуратуру.
Старобільський районний суд Луганської області почав розглядати справу Єфремова 16 січня. За цей час рішення про продовження тримання під вартою Олександра Єфремова ухвалювалося тричі.
Олександра Єфремова звинувачують у державній зраді, скоєнні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України, організації захоплення будівлі управління СБУ в Луганській області з метою незаконного користування нею і перешкоджання нормальній діяльності установи, організаційному сприянні створенню і діяльності угруповання «ЛНР». Єфремов відкидає ці звинувачення.
Як відомо, екс-регіонал Олександр Єфремов під час перебування на посаді глави Луганської обласної державної адміністрації переказав мільйони доларів на рахунки підконтрольних йому іноземних компаній. Інформацію про це було отримано Генпрокуратурою України від Федерального бюро розслідувань США в рамках міжнародної співпраці. Про це йдеться в тексті ухвали Печерського райсуду Києва.
Перерахунок коштів здійснювався через Укркомунбанк, формальним власником якого був один із заступників Єфремова. Водночас, як повідомляли ЗМІ, контроль над банком належав саме Єфремову.