Супрун втекла від журналістів, коли її спитали про сироватку від ботулізму
В Україні вже зафіксовано дев'ять випадків захворювання на ботулізм
Кореспондент поставила Уляні Супрун запитання про проблему відсутності сироватки проти ботулізму. Після цього чиновниця почала тікати.
Навіть після того, як журналісти її наздогнали, вона відмовилась коментувати ситуацію.
В Україні досі не зареєстровано сироватку, дія сертифікату закінчилась у 2014 році. В Україні вже зафіксовано дев'ять випадків захворювання на ботулізм, один з них летальний. Всі потерпілі вживали в'ялену рибу.
Зазначимо, що стабільно важким лишається стан фельдшера з Сумщини, що захворів на ботулізм. Чоловік і надалі перебуває в реанімації під апаратом штучного дихання. Напередодні він із компанією вживав в'ялену рибу, виловлену та приготовану власноруч. Разом із ним до інфекційного відділення потрапило ще четверо осіб. У них жодних проявів ботулізму не зафіксували. Втім, вони під спостереженням медиків, адже інкубаційний період розвитку ботулізму зазвичай становить 7–10 діб.
Перебіг хвороби у 38-річного фельдшера виявився стрімким і надто важким. Вже за 5 годин після вживання у їжу риби, у чоловіка почалися проблеми з зором, артикуляцією та диханням.
Важкість стану, що зберігається вже три доби поспіль, медики пов'язують із значною кількістю токсинів, що потрапили до організму разом із рибою, а також відсутністю в лікарнях імунно-біологічних препаратів – сиворотки, яка в Україні офіційно не зареєстрована. Препарат, що зупиняє дію небезпечних токсинів, родичі хворого знайшли лише через добу після госпіталізації.
Нагадаємо, раніше кияни отруїлися рибою з супермаркету, один чоловік помер. У Києві після цього заборонили продавати в'ялену рибу.
31 травня у Херсоні жінка 1986 року народження захворіла на ботулізм після того, як з'їла в'ялену рибу.
2 червня стало відомо, що у Києві виявили новий випадок захворювання на ботулізм.