Transparency International закликала Холодницького піти у відставку
Раніше таку ж заяву розповсюдило Посольство США в Україні
В організації Transparency International вважають, що звільнення Холодницького поверне довіру до САП і «відновить активну роботу по боротьбі з корупцією в Україні».
Міжнародна антикорупційна організація Transparency International закликала главу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького подати у відставку.
«Керівник установи є його лідером і особою, тому його заплямована репутація підриває довіру до інституту, який він очолює. При обставинах, що склалися, TI Україна закликає Назара Холодницького подати заяву про звільнення з посади за власним бажанням. Адже збереження незалежності і суспільної довіри до САП є критично важливими в процесі боротьби з корупцією в Україні», - йдеться в заяві Transparency International.
Раніше таку ж заяву розповсюдило Посольство США в Україні.
Повідомлення посольства з'явилося після того, як Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів рекомендувала винести догану, але не звільняти керівника САП Холодницького з займаної посади за скоєний дисциплінарний проступок.
Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник має намір оскаржити рішення.
Нагадаємо, НАБУ опублікувало у YouTube фрагменти записаних розмов керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Зазначається, що у результаті були встановлені факти, які можуть свідчити про наявність в діях керівника САП ознак кримінальних та дисциплінарних порушень.
На першому короткому записі розмова йде між керівником САП та народним депутатом Л. (Георгій Логвинський, «Народний фронт» - «Главком») про перебіг розслідування.
На аудіозаписі чутно, як Холодницький запевняє співрозмовника у тому, що не може закрити проти нього справу, але обіцяє інформувати про деталі слідства.
Друга записана розмова відбувається між керівником САП та директором ТОВ «Акварелі Девелопмен Холднг», який є свідком у кримінальному проваджені щодо пропонування хабара в.о. міністра охорони здоров'я Уляні Супрун.
Як повідомлялось, НАБУ і Генпрокуратура наприкінці березня звинуватили очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького в дисциплінарних правопорушеннях після того, як оприлюднили записи, зроблені на «жучок» в його робочому кабінеті.
Однак генеральний прокурор Юрій Луценко уточнював, що про кримінальне переслідування Холодницького не йдеться: він та голова Антикорупційного бюро Артем Ситник просять кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів про звільнення голови САП.
Пізніше стало відомо, що доповідач комісії рекомендує притягнути Холодницького до догани замість звільнення.