У Держдепі прокоментували повідомлення про використання КНДР українських ракетних двигунів
У США відзначили, що Україна раніше запобігала постачанню заборонених ООН матеріалів у країни, що «викликають занепокоєння»
Держдепу Сполучених Штатів відомо про публікації про можливе постачання в КНДР ракетних двигунів з України.
Про це заявила під час брифінгу офіційний представник відомства Гізер Нойерт.
«Зрозуміло, ми знаємо про ці повідомлення. Ми поставимося до цього питання дуже серйозно, якщо повідомлення підтвердяться», - заявила Нойєрт.
Вона додала, що завдання США і всього світового співтовариства - стримувати військові амбіції Північної Кореї.
«Ухвалено багато резолюцій Ради безпеки ООН. Вони зобов'язують усі держави, у тому числі Україну, запобігати відправці стратегічно важливих технологій в КНДР. У минулому - я знаю, що Україна запобігала постачанню заборонених матеріалів у країни, які викликають велике занепокоєння», - зазначила представник Держдепу.
Вона підкреслила, що США і Україну пов'язують «хороші, цільні відносини», згадавши при цьому про нещодавній візит до Вашингтона президента Петра Порошенка. Нойєрт також заявила, що в Держдепі не коментуватимуть розвіддані про можливе передання ракетних двигунів КНДР.
Нагадаємо, The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) озвучила припущення, що запущена в липні Північною Кореєю (КНДР) міжконтинентальна балістична ракета Hwasong-14, була оснащена ракетним двигуном, створеним на основі радянського аналога РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР в публікації названо українське ДП «Південмаш» (Дніпро), яке, як пише NYT, «залишалося одним з основних виробників ракет Росії навіть після здобуття Україною незалежності».
Секретар РНБО України Олександр Турчинов у відповідь на це заявив, що підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї, а інформація про це «не має під собою жодних підстав, є провокативною за змістом, та, скоріш за все, спровокована російськими спецслужбами для прикриття власних злочинів».
Завод «Південмаш» також спростував публікацію The New York Times, назвавши інформацію американського видання провокацією.
Читайте також статтю: Ракетні успіхи Кім Чен Ина. Нова спецоперація проти України