У Раді Європи змушують Росію віддати Польщі уламки літака Качинського
Польща багато років просить росіян повернути уламки розбитого літака
Парламентська асамблея Ради Європи закликає Росію передати Польщі уламки літака Ту-154М, що зазнав катастрофи із польською урядовою делегацією на борту 10 квітня 2010 року. Про це йдеться в ухваленій у резолюції ПАРЄ, повідомляє «Укрінформу».
«Росія повинна повернути уламки Польщі, адже технічне розслідування щодо авіаційної безпеки було завершено. Відмова з боку російської влади зробити це є зловживанням правами, що породжує спекуляції про те, що Росія щось приховує», - йдеться у документі.
Як наголошується, ПАРЄ закликає Росію без зволікань повернути уламки літака Ту-154М польських ВПС до Польщі.
У свою чергу, віце-президент ПАРЄ, голова постійної делегації Верховної Ради України в Асамблеї народний депутат Володимир Ар’єв нагадав парламентаріям про всі інші факти невиконання Росією своїх міжнародних зобов'язань, включаючи невиконання Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію.
Як повідомлялося, Польща у ПАРЄ вимагатиме від Росії повернути уламки літака Качинського.
10 квітня 2010 року біля військового аеродрому «Північний» у Смоленську розбився літак Ту-154М, на якому польська державна делегація прямувала на заходи з нагоди 70-ї річниці Катинського злочину. В результаті катастрофи загинули всі 96 осіб, що були на борту: президентське подружжя Леха і Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.
Міждержавний авіаційний комітет (МАК) у Москві в 2011 році назвав причиною аварії літака помилку пілотів, які пішли на посадку в умовах поганої видимості. Польща, провівши своє розслідування, у 2011 році також дійшла висновку про помилку пілотів, але додатково поклала провину за те, що трапилося, на російських диспетчерів. Росія вини диспетчерів у катастрофі літака не визнала.
У 2016 році Польща відновила розслідування авіакатастрофи під Смоленськом, в рамках якого, серед іншого, упродовж двох років було ексгумовано тіла усіх загиблих. У березні 2016 року тодішній міністр національної оборони, чинний голова Смоленської підкомісії Польщі Антоній Мацеревич заявив, що причиною аварії міг стати теракт.