Україна посіла перше місце по бійках у парламенті
Українські депутати визнані в світі, як найзабіякуваті
На міжнародному сайті, який показує бійки в парламенті, Україна перебуває на першому місці.
Про це сказав голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час робочої зустрічі «Діалоги з питань парламентської етики» за участю голови місії Європарламенту з оцінки потреб ВРУ Пета Кокса.
За словами Парубія, «скандали для українського парламенту не є дивиною». Водночас він наголосив, що конфлікти у сесійній залі мають різний характер.
Спікер зауважив, що до Майдану багато протистоянь у парламенті були пов’язані із боротьбою за існування української держави, зокрема, коли ухвалювалися Харківські угоди, коли намагалися знищити українську мову.
«Йшлося про фундаментальні речі, які виходили далеко за межі парламентаризму і стосувалися самого факту існування української держави», – сказав він.
На сьогодні, на думку Парубія, «ситуація інша – сьогодні в українському парламенті понад 300 депутатів публічно говорять про свою європейську спрямованість».
«І мені здається, що це дає нам вагомі підстави говорити про зовсім іншу систему культури в українському парламенті», – сказав він.
Парубій повідомив, що, зокрема, на поточному тижні парламентдав згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Олександра Онищенка і цим продемонстрував, що має потенціал для відповідей на подібні виклики.
При цьому Парубій вважає, що в Україні «слабо розвинута політична культура». За його словами, досить доречною була б розробка кодексу парламентської етики, де б йшлося не тільки про культуру поведінки, а й про конфлікт інтересів, про прихований лобізм і про прозорість депутатських пільг та виплат, декларування статків.
«Треба працювати над розробкою етичних стандартів як важливого інструменту підвищення громадянської довіри та підтримки», – додав він.
«Не секрет, що сьогодні ВР має низький рівень довіри серед українських громадян, і маємо працювати над покращенням довіри до парламенту, над зміною політичної культури», – вважає Парубій.