Українська церква має право на своє місце серед церков – представник Вселенського патріарха
Вселенський патріархат «не дасть тим, хто ненавидить правду провадити свої витівки в Україні»
Представник його всесвятості Вселенського патріарха Варфоломія митрополит Гальський Еммануїл у виступі на урочистостях з нагоди відзначення 1030-річчя з Дня хрещення Київської Русі-України наголосив, що Вселенський патріархат «не полишить чад своїх українських необороненими і на призволяще кинутими». Про це повідомляє Банкова.
«Вселенський Патріарх не може залишатися сліпим і глухим до звернень, які повторюються вже понад чверть століття», - наголосив митрополит Еммануїл. «Чада Української Церкви та її провідники мають право на своє місце серед Церков», - додав він.
«Материнська церква вже винесла ухвалу 19 квітня цього року. А саме – розпочати процедуру для досягнення остаточної мети – надання автокефалії Українській православній церкві», - сказав Представник Вселенського Патріарха Варфоломія. Він додав, що це стало можливим після звернення української влади, президента України, «що є наступником політичної структури Київської Русі».
«Ми впевнені в тому, що Вселенський патріархат на вашому боці. Ви не будете сиротами, тому що Матір-Церква знайде вихід для того, щоб долучитися до вашого поступу, вашого успіху, вашого зростання у вірі Христовій», - сказав митрополит Еммануїл.
«Ми висловлюємо надію, що Господь наш справдить і задовольнить усі ваші потреби. Хай буде з вами Боже благословення Господа нашого Ісуса Христа», - сказав митрополит Гальський Еммануїл та передав благословення українському народові від Вселенського патріарха.
Митрополит Еммануїл наголосив на тому, що Вселенський патріархат «не дасть тим, хто ненавидить правду провадити свої витівки тут в Україні».
Нагадаємо, 28 липня Україна відзначає 1030-річчя хрещення Київської Русі-України.
Президент Петро Порошенко наголосив, що мільйони українців прагнуть і очікують якнайшвидшого визнання автокефалії Православної церкви в Україні – великої за кількістю вірних, але рівної до інших помісних православних церков.
Читайте також матеріал «Главкому»
На війну з Томосом. Як Московський патріархат своє військо Києвом водив