Українські школярі в Бразилії та Індонезії виборюють медалі за наукові знання
Зараз тривають одразу дві міжнародні учнівські олімпіади: з математики та фізики
У бразильському місті Ріо-де-Жанейро з 16 до 2 липня змагаються юні знавці математики. А в Індонезії, місті Джок’якарта, розпочалася Міжнародна фізична олімпіада. Українські школярі беруть участь в обох наукових змаганнях. Про це повідомляє Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти».
Зокрема, до української команди, яка бере участь в математичні олімпіаді в Бразилії увійшли:
- Георгій Іванчик (Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер»),
- Ілля Коваль (Харківський НВК № 45 «Академічна гімназія»),
- Нго Нгок Тхай Шон,
- Олег Руденко, Роман Сарапін (Харківський фізико-математичний ліцей № 27),
- Антон Тригуб (гімназія «Академія», м. Київ).
Їх супроводжують: науковий керівник команди – професор кафедри обчислювальної математики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор фізико-математичних наук Богдан Рубльов та керівник команди, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти, кандидат фізико-математичних наук Андрій Паньков.
Міжнародні математичні олімпіади проводяться у два тури. У кожному з них пропонують по три задачі, для розв’язання яких надають 4,5 години.
А в Індонезії, на олімпіаді з фізики Україну представлятимуть одинадцятикласники:
- Роман Солецький (Рішельєвський ліцей, м. Одеса),
- Вікторія Ковальова (Харківський ліцей № 161 «Імпульс»),
- Кирило Совайло (Технічний ліцей НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»),
- Олександр Хасай (Маріупольський міський ліцей),
- а також десятикласник Сергій Кригін (Харківський фізико-математичний ліцей № 27).
Науковий керівник команди – завідувач кафедри квантової теорії поля Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор фізико-математичних наук, професор Станіслав Вільчинський. Керівником команди призначено головного наукового співробітника Інституту модернізації змісту освіти, доктора педагогічних наук Бориса Кремінського.
Міжнародна фізична олімпіада проводиться за науковою Програмою, яка є певним узагальненням вимог щодо вивчення фізики в різних країнах світу. Порівняно з математичною, олімпіада з фізики передбачає не лише теоретичний, а й експериментальний тур. До речі, обладнання повинно бути строго однаковим, щоб забезпечити однакові умови роботи для всіх учасників.
Міжнародні олімпіади – це змагання в особистій першості.
Нагадаємо, від України першою на «міжнар» вирушила команда юних хіміків. Змагання тривали з 6 до 14 липня у місті Накхонпатхом, Таїланд. Днями українська команда повернулася додому з трьома срібними та бронзовою медалями.