В Державній прикордонній службі розповіли скільки зброї, вибухівки і наркотиків вилучили з початку року
Цього року українськими прикордонниками вилучено товарів і вантажів на загальну суму 640 млн гривень, що на 224 млн більше, ніж за весь минулий рік
Глава Держприкордонслужби України Віктор Назаренко в інтерв’ю «Главкому» повідомив, що з початку року підрозділи служби припинили незаконне переміщення 614 одиниць зброї, 31600 боєприпасів, вибухівки, біля наркотиків, товарів і вантажів на загальну суму 640 млн гривень, що на 224 млн більше, ніж за весь минулий рік.
«Але навіть не все можна підрахувати, як, наприклад картини з Італії. Деякі з них і вартості не мають, бо вони не виставлялися, не продавалися», - додав головний прикордонник.
Також він повідомив, що до Держприкордонслужби час від часу звертаються громадяни Росії з проханням про політичний притулок. «Випадки звернення громадян Росії до нас є. Їх достатньо багато. Але ми статистику не ведемо, це компетенція Державної міграційної служби України, їм ми одразу передаємо тих, хто звертається до нас за статусом біженця», - пояснив Назаренко.
Також час від часу українським прикордонникам доводиться відмовляти росіянам у перетині кордону. Чи є серед них російські журналісти, в Держприкордонній службі наразі не уточнюють.
«Можливо і є. Але ми не ведемо такий облік. Останнім часом російські журналісти перестали їздити до України, якщо не рахувати їх незаконне перебування на тимчасово окупованій території в Криму, чи на захопленій сепаратистами і російськими найманцями території Луганської і Донецької областей», - зазначив Назаренко.
«Що стосується громадян Росії, які їдуть до України, то їх кількість значно зменшилася. Якщо у 2014-му році їх було понад 2,5 млн, минулого року майже удвічі менше, а за 6 місяців цього року наш кордон перетнули понад 600 тисяч громадян Російської Федерації. Динаміка зберігається на рівні минулого року», - підкреслив керівник Держприкордонслужби України.
Нагадаємо, у вівторок в центральному офісі Державної прикордонної служби, Західному регіональному управлінні і Чопському прикордонному загоні проходять обшуки.
Помічник голови ДПСУ Олег Слободян у свою чергу сьогодні заявив, що немає ніякої необхідності в проведенні обшуків в офісах Державної прикордонної служби України.
Зазначається, що ці слідчі дії за рішенням суду проводилися у рамках розслідування кримінального провадження, розпочатого військовою прокуратурою Ужгородського гарнізону за фактами співучасті військових службових осіб ДПС у чисельних незаконних рубках 7663 дерев цінних порід(ясень, дуб, бук) у прикордонній зоні України та їх подальшому збуті за кордон, чим спричинено шкоду державі на орієнтовну суму понад 19 млн грн.
Чотирьом офіцерам Чопського прикордонного загону ГПУ оголосила підозру в кримінальному провадженні щодо незаконних вирубок лісу.