В окупованому Криму стрімко зростає кількість ВІЛ-інфікованих
Кримські медики щорічно реєструють приріст числа ВІЛ-інфікованих на 10-12%
В окупованому Криму стрімко поширюється ВІЛ-інфекція, повідомляє видання «КрымИнформ». Кримські медики щорічно реєструють приріст числа ВІЛ-інфікованих на 10-12%, заявив головний лікар Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олександр Немикін.
«Доводиться констатувати, що в Криму стабілізувати поширення ВІЛ-інфекції поки не вдається», - сказав він.
У свою чергу експерт відділу епідемічного нагляду міжрегіонального управління Росспоживнагляду по окупованому Криму і Севастополю Наталія Беркович додала, що на анексованому півострові за 10 місяців 2016 року було зареєстровано 793 нові випадки зараження. Це на 5,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Нагадаємо, в Єкатеринбурзі (Росія) офіційно оголошено епідемію вірусу імунодефіциту людини. Там зареєстрували 26 693 випадки ВІЛ-інфекції. Іншими словами, ВІЛ-інфіковано 1,8% населення, або майже кожного 50-го жителя міста.
Як повідомлялось, серед особового складу російсько-терористичних військ на Донбасі продовжують виявляти військовослужбовців, хворих на СНІД. Так, у Центральній районній лікарні н.п. Новоазовськ, від СНІДу помер «військовослужбовець» «1-го мотострілецького батальйону 3-ї мотострілецької роти 9 ошмсп мп» Ладовський В.С. Зазначається, що за останній час це вже другий підтверджений факт смерті військовослужбовців «1 АК ДНР» від СНІДу. Раніше у військовому госпіталі на базі Центральної районної лікарні м. Ясинувата помер від СНІДу військовослужбовець Поролян А.М.
Тим часом в Україні триває реформування системи охорони здоров'я України, що відображає готовність уряду України покращувати стан здоров'я населення, зокрема в контексті протидії ВІЛ/СНІДу. Глобальна мета боротьби «90-90-90» полягає в тому, щоб до 2020 року 90% ВІЛ-інфікованих знали про свій діагноз, 90% з них - отримали лікування, а 90% цих людей мали понижене вірусне навантаження.
Як відомо, ВІЛ - вірус імунодефіциту людини, що вражає клітини імунної системи, в результаті чого розвивається синдром набутого імунного дефіциту (СНІД): організм втрачає можливість захищатися від інфекцій і зазвичай людина помирає саме від них. З 1987 року до кінця 2015 року в аексованому Криму було зареєстровано 21 тис. 164 ВІЛ-інфікованих, за цей період померли 5,5 тис. осіб. Найбільше інфікованих зафіксовано в Феодосії, Сімферополі, Ялті, Джанкойському, Красногвардійському та Сімферопольському районах.