В Україні з’явиться реєстр потенційних донорів
Інформаційна система передбачає 9 різних реєстрів потенційних донорів за типами потреб
МОЗ України розпочало закупівлі для створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Реєстр допоможе вчасно знаходити потенційного донора. Про це повідомляє прес-центр Міністерства охорони здоров'я.
Реєстр міститиме інформацію про донорів, фізичні показники яких дозволяють врятувати пацієнта, який потребує трансплантації.
На ці потреби у бюджеті 2018 передбачено понад 28 млн гривень, враховуючи витрати на розробку програмного забезпечення та придбання доступу до міжнародного реєстру донорів.
Система передбачає існування 9 різних реєстрів потенційних донорів.
Для ефективного пошуку донора, який не є родичем, необхідно мати сотні тисяч попередньо обстежених потенційних донорів. Що більше таких людей є у реєстрі, то вищими є шанси знайти сумісні кровотворні клітини для конкретного хворого і врятувати його життя.
Для ефективного пошуку неродинного донора необхідно мати сотні тисяч попередньо обстежених потенційних донорів. Що більше таких людей у системі, то вищими є шанси знайти сумісні кровотворні клітини для конкретного хворого і врятувати його життя.
Перший в світі реєстр потенційних донорів гемопоетичних клітин з'явився в США, оскільки американці є авторами цієї практики і саме вони першими стали широко застосовувати метод трансплантації кісткового мозку. Дуже швидко подібні реєстри почали з’являтись у різних штатах, але знайти потрібного донора вдавалося далеко не завжди. Щоб удосконалити процес пошуку, подібні організації були об'єднані в Національний реєстр США. Поступово ця система поширилася на Європу, Азію, Австралію. Однак навіть в Національних реєстрах часом не вдавалося знайти потрібного донора. Все це спонукало до об'єднання даних з різних країн світу в Міжнародну мережу (EMDIS в Європі - European Marrow Donor Information System), а потім і в Всесвітню мережу - BMDW. Актуальна інформація про кількість донорів в світі розміщена на сайті BMDW (Bone Marrow Donors Worldwide).
До нині в Україні був відсутній єдиний реєстр донорів, в якому би зберігалася вся необхідна інформація за світовими стандартами. Це – одна з головних перешкод трансплантації кісткового мозку в Україні. Поки такий реєстр відсутній, українцям роблять пересадку кісткового мозку від неродинного донора лише за кордоном - в Білорусі, Туреччині, Італії, Польщі, тощо.