В Вищій раді юстиції пояснили, чому раніше не взялись за суддю Чауса
Стосовно поведінки судді Чауса скарг на адрксу Вищої ради юстиції не надходило
Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк в інтерв’ю «Главкому» пояснив, чому за сумнозвісного суддю Чауса не взялися раніше. Адже суддю-хабарника можна було звільнити за порушення присяги до того, як він утік, з огляду на його поведінку на процесі над Корбаном.
«Щодо Чауса ми розглядали висновок тимчасовї слідчої комісії (ТСК), який стосувався рішення в одній адміністративній справі стосовно учасника Автомайдану. Все решта стосувалося галасу в засіданні, а не конкретних справ, які могли бути розглянуті ВРЮ. Ми ж не можемо розглядати всі крики і звинувачення: до нас має надійти скарга в певній формі, яка має бути належним чином відпрацьована і розглянута. Ні щодо справи Корбана, ні щодо поведінки Чауса в інших судових засіданнях до нас ніхто не звертався», - пояснили у ВРЮ.
Хоча комісія ВРЮ здійснила перевірку в суді, оскільки під час розгляду справи судді Чауса було виявлено існування двох протоколів судового засідання щодо притягнення до адміністративної відповідальності заявника, один з яких (без підпису судді) було долучено до матеріалів справи ТСК з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Існує і дві постанови суду про звільнення заявника від відповідальності з різними датами ухвалення.
«Члени Вищої ради юстиції виїжджали до суду для з’ясування цих обставин. Втім, не вдалося встановити, що ці порушення – наслідок дії судді, тому було направлено відповідне звернення до правоохоронних органів. Але що стосується долі судді Чауса, то більшість членів Ради підтримала рішення про відмову у внесенні подання щодо звільнення за порушення присяги. Водночас рішення не було прийнято одностайно – думки членів ВРЮ розділились, дії судді дістали публічну і досить критичну оцінку частини складу ради в окремій думці. Її викладено на сайті ВРЮ», - повідомив Бенедисюк.
Нагадаємо, адвокат судді-втікача Миколи Чауса повідомив НАБУ, що його підопічний може повернутися в Україну у найближчі 10 днів.
Як повідомлялося, суддю Чауса викрили на хабарі в $150 тис., який він ховав у двох трилітрових банках у себе на городі.
6 вересня Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури України про надання згоди на затримання та арешт судді Чауса. Після цього Чаус втік з країни. Нині справа судді Дніпровського райсуду Києва знаходиться на розгляді в офісі з правових питань Генерального секретаріату Інтерполу.
21 жовтня стало відомо, що Україна просить Інтерпол оголосити суддю Чауса у розшук.