Вчені прогнозують частині дощових лісів Амазонки посуху до 2064 року
Амазонським лісам загрожує посушлива місцевість до 2064 року
Професор з Університету Флориди Роберт Вокер прогнозує, що до 2064 року амазонські ліси через періоди засухи, пожежі та діяльність людини перетворяться на посушливу рівнину, де будуть рости чагарники. Про це повідомляє Science Alert.
Ліси зникають через масштабну вирубку, підпали людей для звільнення територій для своїх цілей. Коли Амазонка втратить 30-50% своїх насаджень, кількість опадів у регіоні може зменшитися на 40%.
«Через зменшення опадів навколишнє середовище стане посушливим, і це безпосередньо вплине на людей, яким не вистачатиме води для життя», – каже Вокер.
Тропічні ліси Амазонки регулярно переживають періоди посухи й пожеж, які стаються приблизно кожні 5 років. Але через діяльність людини ліси не встигають відновлюватися, і наразі спостерігається тенденція до частіших і триваліших періодів посухи.
«Посуха може стати нормою для лісів Амазонки до кінця століття. А до 2064 року може статися переломний момент, після якого амазонські ліси вже не можна буде врятувати», – вважає Вокер.
Науковець вважає, що зберегти чи знищити амазонські ліси може державна політика або її відсутність. Так, він згадує, що у 2012 році рівень вирубки лісів в Амазонці досягнув найменшого рівня, а потім знову почав зростати.
Політика нинішнього президента Бразилії Жаїра Болсонару, на території якої розташовуються більшість амазонських лісів, також призвела до збільшення кількості пожеж у регіоні. Він вважає, що Амазонію необхідно відкрити для масштабної агропромисловості та видобування корисних копалин – і називає механізм захисту довкілля перешкодою.
Нагадаємо, що астронавтка NASA зробила знімок Амазонки з космосу.