Замість 170 тисяч – 8,5. «Євробляхерам» знизили штрафи за нерозмитнені автівки
Закон знижує штраф за незаконне перебування авто в Україні зі 170 тисяч гривень до 8,5 тисячі гривень
Верховна Рада істотно знизила штрафи за нерозмитнені «євробляхи». Народні депутати схвалили у другому читанні законопроєкт №4644-д. «За» проголосували 237 депутатів Ради.
Документ вносить зміни до Митного кодексу. Закон знижує штраф за незаконне перебування авто в Україні зі 170 тисяч гривень до 8,5 тисячі гривень. Після сплати штрафу можна або вивезти авто за кордон, або розмитнити його в Україні.
До другого читання із закону прибрали норму про розробку та затвердження Кабінетом міністрів тимчасового порядку виконання митних формальностей при митному оформленні авто на єврономерах, адже воно буде відбуватися у відповідності до Митного кодексу.
Передбачається, що транспортні засоби повинні бути особистого користування, що були у використанні та з року випуску яких минуло більш ніж 5 років, і які класифікуються за товарними позиціями 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тони) згідно з УКТ ЗЕД. Йдеться про автівки, які станом на 31 грудня 2020 року перебували у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.
Виключається необхідність фізособи двічі сплачувати до державного бюджету штраф за нерозмитнену автівку у випадку, коли така сплата вже відбулась при вивезенні цього транспортного засобу з території України (наприклад, з метою зняття його з обліку в іноземній країні).
До 270 днів збільшується строк дії спрощення розмитнення автівок для учасників бойових дій. Але за умови документального підтвердження їх перебування більше ніж 90 днів з дня набрання чинності законом безпосередньо на території проведення операції Об’єднаних сил.
Крім того, пільгове митне оформлення, яке встановлюється цим законопроєктом, не поширюється на:
- транспортні засоби, спеціально призначені для пересування снігом,
- спеціальні автомобілі для перевезення спортсменів на майданчики для гри в гольф та аналогічні транспортні засоби,
- моторні транспортні засоби, обладнані для тимчасового проживання людей.
Раніше профільний комітет рекомендував парламенту схвалити цей законопроєкт у другому читанні.
За основу цей документ Рада підтримала наприкінці лютого.
На початку березня стало відомо, що у «Слузі народу» відмовляються йти на подальші компроміси з «євробляхерами».